| ramonatm17 a întrebat:

Pur si simplu m-am saturat. De aproape o luna de zile am niste,, prietene,, care ma,, lauda,, de mama focului. Am ajuns sa nu mai am rabdare, iar daca pana acum cateva zile nu imi pasa ce spun ele, ca sunt curva si asa mai departe ...acum pur si simplu m-am saturat sa aud acelasi lucru cand stiu ca nu e asa.

Mai mult chiar, tot ele ma ameninta cu batai si chestii de genu in conditiile in care din momentul in care am aflat ce spun despre mine, nici nu le-am bagat in seama. Nu inteleg care e partea mea de vina atata timp cat nu le-am dat satisfactie la ce au zis, pentru ca pur si simplu nu ma intereseaza.

Ce sa mai fac? Pana si baiatul pe care il placeam s-a indepartat de mine din cauza lorsad M-am cam saturat. Astept sfaturi:* mersi

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Doar nu bagi toate mustele in seama nu? Si daca baiatul s-a indepartat inseamna ca nu te merita si baga toate barfele in seama!
Are balta pestewinking si cat despre "prietene" nu le da satisfactie. Or fi geloase pe tine tongue doar au motiv nu-i asa?
da-le dracul de invidioase oh go on
Fii fata inteligenta!

xoxo, mary peace sign

| BubuLina999 a răspuns:

Invidia ce sa mai...se vede ca viata lor e legata de a ta. ele in loc sa se uite la propria lor persoana vb de altu*. se vede ce fete sunt ele atata educatie au primit ele. tu ca fata inteligenta ar trebui sa vb odata si odata cu ele sa le explici ca degeaba te vorbesc de rau si c a acest lucru dovedeste ca sunt invidioase p tine. iar cat despre amenintarea cu bataie e mult prea jalnica din partea lor o domnisoara educata si la locul ei nu face asemena amenintari. tu ramona lasa. le in pace ca o sa le bata viata pentru barfele si jignirile care ti.au fost aduse fara nici un rost, fara sa faci nimic.stiind ca tu nu esti asa cum spun ele ridica capul sus si mergi inainte nu le lasa sa te vada invinsa pentru ca din cate mi.am dat seama ele privesc ttotul ca pe o competitie.mentine. te pe pozitie. iar despre baiatul pe care il placi se vede ca prefera sa creada ca spun niste,, fete,, decat pe tine. mai explica. i si lui ca nu esti asa cum spun ele, daca intelege acest lucru lasa. l sa te cunoasca p tine cea adevarata iar daca nu baga la cap lucrurile pe care i le.ai spus nu merita atentia ta avand in vedere ca el crede niste barfe/speculatii. eu sper ca te.am ajutat pwpici si succes**funda**?

| xjustfearless a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu o persoana adulta care te poate ajuta... cu parintii lor. cu directorul sau cu parintii tai.
sau incearac s ale spui ca ce spun ele nu e adevarat, poate va impacati

| ByZZy a răspuns:

Heihappy aceeasi problema am avut'o si eu si inca 2 prietena... 2 fufe de la bloc se tot luau de noi. cateva luni nu le-am dat atentie. a treqt un an. noi ne saturasem deja. la un moment dat i-am spus fratelui meu. pentru ca ma vedea mereu cu nervii la pamant. si lea amenintat. a doua zi au venit cu nu stiu ce "gasca" ca vor sa ne bata. dar dintr'o data a iesit din scara mama unei prietene. si a iesit mare scandal. faza este sa nu le dai atentie deloc. daca le ddai atentie vor observa ca te enerveaza si vor continua. add bibi_scumpica2008 sa iti spun mai multe.eu sper ca te-am ajutat putin.acolo... fundita?puppy dog eyes