| MaliceThemen a întrebat:

Hey! happy Cred ca am numai ghinioane... M-am saturat! o sa am un Craciun nefericit... la fel ca si noul an. Ma simt foarte singura, mama mereu ma cearta din orice! ca ma compara cu fetele colegei ei de clasa a 8 iar eu sunt a 7, si spune ca eu nu fac nimic niciodata, si ca alea gatesc si au grija de o sora. mereu gaseste numai defecte la mine cat si tatal, ce sa mai zic s-au despartit, nici nu ma mai suna nici nu mai exist pentru el de acum 3 sau 4 ani. Cand sa ii explic sa vb frumos cu ea si sa ii spun ca ma simt singura ma face batuta in cap, proasta in toate felurile simt ca nu mai tine la mine. Am inceput sa ma inchid in mine pur si simplu nu mai am cui sa ii vorbesc simt ca nimeni nu ma mai intelege. Am aflat ca voi petrece cateva zile cu unchiul care, ma jigneste si e prea perfectionist. Tipa la mine din nimic. Nu mai pot rezista! nimeni nu ma intelege m-am saturat sa tin in mine crying prefer sa stau singura in camera si cu laptopul fara sa mai stea cineva, pentru ca toti imi fac multe observatii vreau sa fiu si eu inteleasa mama nici cu vorba buna nu vrea, nu vrea nici sa ma asculte. Daca mama mea nu vrea atunci cine? cui sa ma descarc? nu am cui. Prietena mea nu are rost pentru ca acum este la tara, telefonul descarcat. Vreau sa-mi dati sfaturi vreau sa ma ajutati. Dau funa, folositor si inteligent happy

Răspuns Câştigător
| TheDevilIsHere a răspuns:

Ok... e nasol. e adevarat

Nici mama nu ma intzelegea inainte.pentru ca cica eu nu faq aia. eu nu faq nimic bine ca na`. rolling eyes

Da pai orkum ai spus ca prietena ta e plecata.incearcva sa-ti faci alti noi prieteni, iesi, socializeaza.stiu ca pare ggreuu da. na! la inceputwinking. oricum la ce oameni mai is si in Romania asta. cam greu sa socializezi.

In legatura cu mama ta.vine craciunul. fa`i un cadou de craciun. eventual de an nou daca nu ai bani pe momentbig grin, i`ai o felicitare si spune`i in ea tot ce simti si poate te va intelege mai bine.stiu si euhappy

Tatal tau. din pct. meu de vedere nu se poate numi tatastraight face[straight facepoti sa`mi dai stupid sau sa ma injuri daca vrei]. dar daca tatal meu m`ar lasa balta. pur si simplu nu ar mai existastraight faceorrrrrkum...mai exista si varianta a 2`a.kre e cam asa:poate nu te-a mai sunat si nu amai venit sa te viziteze. din cauza mamei tale, poate sa`u certat rau.stiu si eu. nu ai spus deci. poate nu trebuie sa-l dispretuiesti dar daca pur si simplu nu a mai vrut el sa te contacteze...oh go on

Din pacate exista multe astfel de cazuri.ca parintii sa nu`si inteleaga copii, poate pentru ca au multe probleme pe cap[asta ar putea fi cauza pentru care crezi ca mama ta nu te intelege.pentru ca nu are timpthinking], sau pentru ca nu vor ca[virgulalaughing] copii lor sa creasca.sau asa sunt ei, au suferit in copilarie sau ceva de genu si acum isi varsa toti nervi pe voi] sau poate.thinking

Imi pare tare rau pentru ce ai patit straight face. dar cum spuneam si mai sus, sunt multi copii in cazul tau. poate cine stie daca tee`ai interesa. ti-ai putea face noi prieteniibig grin

Mult noroc in continuare:*:X

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ai bunica?