| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! am aproape 17 ani si parintii nu ma lasa sa ies la club. eu am vb cu ei pe tema aceasta, ei au zis ca isi fac griji(eu credeam ca e din cauza ca n-au incredere in mine). eu la cluburi am mai fost, des, fratele mai mare mereu ma ajuta sa ies, dar acum el e plecat si nu stiu ce sa fac. nu vreau sa-i mint pe parintii mei, vreau sa stie unde sunt si cu cine, dar problema este ca trebuie sa-i conving sa ma lase( merci anticipat

12 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Dragul meu daca la 17 ani te duci in club - spune-mi te rog ce o sa se aleaga de tine la 25 de ani

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

La 17 ani o arzi prin cluburi? Pfai ce au ajuns copii din generatia astalaughing.In club se duc doar genurile acestea de oameni :imfamfatii,cocalarii, pitzipoancele, mosnegii cu bani si fitzosii.

| Flav a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Sa inteleg ca tu o arzi numai pe la teatru, balet si operete?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Flav):

Nu.Eu o ard cu tovarasii la bar,jucam un biliard, ascultam muzica, mai mancam ceva.Asta e viata calumea...Nu in club unde vad toti ratatii cum se sparg in figuri.Sunt satul de astia.

| shadovv a răspuns:

Eu nu inteleg ce cauti in club...

| Tequilaaaaa a răspuns:

Stiu in ce situatie te afli. Pur si simplu isi fac griji, nu vor ca tu sa patesti ceva. E spre binele tau, dar in cele din urma le vei castiga increderea si sigur te vor lasa. Asa sunt parintii mai grijulii. Nu inrautati situatia, lasa-i sa se convinga ca meriti sa ergi in club sau unde doresti tu. Succes, si ai destul timp pentru distractie. Intelege-i si pe ei!

| Mitsuri10 a răspuns:

Pai dupa parerea mea ar trebui sa vorbesti cu ei si sa le spui ca mergi in gasca.Si le prezinti parintilor tai prietenii tai, sau macar o parte.Ii pui pe prieteni sa le spune ceva de genul:noi nu fumam si nici alcool nu consumam.Si apoi ii asiguri ca vei fi bine si ca nu vei face cum fac altele prin cluburi.De asemenea dupa parerea mea ar trebui sa te imbraci decent in asa fel incat sa prinda incredere in tine. Sper ca te-am ajutat.Baftawinking

| gabytz18 a răspuns:

In cazul asta trebuie sa ajungi sa-ti castigi si sa-ti negociezi dreptul. Inveti mai mult pentru a te lasa x. Speli vase pentru a face Y. Intelegi tu. Atinge-i unde ii doare. Atenttie nu santaj nu invat daca, ci negoiciere, invat si mai mult daca. Inarmeaaz-te cumlt calm, multe argumente, si fixeaza-ti pozitia. Fa-i sa inteleaga ca nu esti mic. ZXi-le sa aiba incredere in tine, cu si tu ai incredere in ei, ca stii ce baiat au crescut, k nu umblii cu golani, iti iei prezervativ, nu bei nu te droghezi, nu fumezi, nu te bati m nu lasi sbagaboante-le sa-ti pape banii, stai departe de scandalagii, cand vezi bataie treci pe partea cealalata a drumului, nu dansezi cu fetele minore, si vi acasa la ora 10 laughing))) am mai exagerat dar construieste-ti apararea. CU iesitu in club te delectezi capeti puteri noi pentru. Ar fi echialentu a o vacanta. Vrei sa vezi si tu cum e.

| candycane16 explică:

Negru30>> crede-ma ca atunci cind ies la club, ma distrez decent) si nu fac nebunii.
shadovv>>ma distrez cu prietenii care sunt tot de virsta mea si pe ei ii lasa usor. nu am de gind sa ma distrez in fiecare weekend, dar macar odata la 3 saptamani, mai ales ca urmeaza sa vina o cintareata house.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cine esti, dar pot sa "vad" multe.Nu iti minti parintii,ei chiar au incredere in tine dar se tem pentru siguranta ta, nu-i judeca gresit.OK? Num, ai bine.

| Valentina24 a răspuns:

Deci n-ai ce sa vezi in cluburi.Decat pitzipoance si cocalari si risti in orice clipa sa dai de belele, e mai mare fun la unPub cu prietenii...Incearca si ai sa vezi happy Nici eu nu mi-as lasa copiii la club.Decat pe la 20 si ceva de ani incolo, cand judeca matur! Bafta.

| Aini a răspuns:

Este cunoscut acum ca lobul frontal al creierului nu este complet dezvoltat pana pe la 20 de ani. La 16. 17 ani, deciziile de viitor nu sunt luate cu claritate, datorita faptului mentionat mai sus. Denzel Washington spune ceva aici si are mare dreptate. Ii felicit pe parintii tai, fii mandru de ei: ca parinte stiu ca este foarte greu azi sa tii carma, atunci cand atitia parinti le fac pe plac adolescentilor ca sa le fie ''prieteni''. Asteapta putin si vei fi de acord. Stiind ce sa intampla in cluburi azi, daca ai fi parinte, ce-ai face? https://www.youtube.com/watch?v=17Ss2s-gM2c