| Andreea_Deea_1996_7qhz a întrebat:

Ajutor! Am o intrebare:Un prieten care sta la o strada de mine cred ca ma place.Alt prieten ne-a intrebat ce alegem dintre ceva si ceva (nu va ganditi la prosti) de mai multe ori, si am raspuns in acelasi timp aceleasi chesti.Si azi ne-am jucat a si p si de cate era el sa ne spuna sa alegem eu alegeam a si el m-a intrebat daca e adevarat ca imi place de el, eu am raspuns evident nu.Dar imi place si mie putin de el. Ajutor! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ca la joc ai mintit cu ceva. Nu ii spune cu ce. Daca devine curios, trebuie sa te invite la plimbare ca sa afle.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa-i spui pur si simplu ca-l placi intr-un moment in care sunteti doar voi 2.

| neutrino a răspuns:

Mergi repede la el si spune-i ca l-ai pacalit.

| T0T a răspuns:

D-aia nu joc eu adevăr și provocare, deoarece oricum dacă alegi adevăr, tot mincinos ești. Țânci care nu sunt în stare să respecte regulile unui joc.

| Nev3r a răspuns:

Ce-a mai sipla modalitate happy
Ii spui ca da iti place de elwinking dar la joc spune-i ca ai mintit.

| Alexutzu_Yo_1992 a răspuns:

De duci la ei si-i explici:bai frate, uite exista ceva in inimioara mea care ma faci sa ti iubesc si...bine gasesti tu ceva...nu ii zici ca mine, eu am zis de amuzament!

| Dreamtolove a răspuns:

Asteapta putin pana iti spune el ceva, cu siguranta o sa te intrebe daca tie iti place de el, dar pana atunci fa chestii cu subinteles, adica ca iti place de cineva, ca sta aproape etc'