| AmYnAaa a întrebat:

Am 13 ani si un baiat insista sa facem sex zice ca ii un lucru omenesc blah blah va rog din suflet raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| aurasflorin11 a răspuns:

SA NU FACI ASA CEVA PT CA LA 13 ANI CORPUL TAU NU ESTE PREGATIT INCA! o sati distrugi viata! poti sa iei si boli! mai bine cand el vezi sa nul mai bagi in seama! daca o sa faci el se da mare si te face de ras

| AmYnAaa explică (pentru aurasflorin11):

Mersi mult de tot asta am sa fac

26 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Deci baiatul ala isi bate joc de tine, la 13 ani de abia incep organele reproducatoare sa functioneze, ele se dezvolta, tot corpul tau se dezvolta si pe cuvantul meu nu esti nici macar adolescenta, esti un copil la 13 ani, mai asteapta vreo 4 ani cam asa si dupa te gandesti la asta.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Macar de erai si tu mai frumoasa. poate esti la corp, dar cum ai fata nu prea cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Tu eşti citov, măi copile?

| Λndrei a răspuns:

Pai spune-i sa mai astepte vreo 4-5 ani.

| vali1985 a răspuns:

Dragostea se face peste 18 ani.
Incearca sa vorbesti cu parintii lui.
Sper sa nu faci dragoste de la varsta asta pentru ca mai tarziu s-ar putea sa regreti.
Sanatate!

| Niiiicu a răspuns:

Sa nu faci acest kucru deoarece iti va distruge sanatatea fizica dar si mentala.da este un lucru placut dar dupa ce esti major, nu iti recomand sa faci spune-i daca vrea sa incerce peste 4 sau 5 ani ofertahappyoricum nu trebuie sa faci SEX LA 13 ANI:-o:-o:-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.E un lucru omenesc, dar NU la vârsta aceasta.Nu te lăsa influenţată de asemenea persoane. Gândeşte-te că trebuie să fii pregătită atât fizic cât şi psihic, ceea ce nu e tocmai atât de uşor precum pare!

Sfatul meu este să mai aştepţi de la 3, 4 ani în sus.
Ai grijă de tine ignoră şi evită pedofilii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sex la 13 ani, deja?
Interesant!
Se duce de rapa incet, dar sigur tara asta! Halal educatie v-au mai dat parintii vostri!
Pa, pa!

| NemNUZ a răspuns:

Sa fiu sincer si eu i-am cerut asta prietenei mele (cand aveam 13 ani) dar mam ales doar cu o palma si un scandal laughing ca cica stau cu ea doar pentru sex sad, oricum sa nu faci asta (nu as spune asta niciodata prietenei mele, dar na laughing ) organismul tau nu e pregatit. Toate la timpul lor

| stpu a răspuns:

Daca sex n-ai sa faci... eu zic sa te pregatesti de despartire laughing

| harhas a răspuns:

Esti batuta in cap?

| Answer17 a răspuns:

NU o fa nici in ruptul capului!
nu ai idee cum vei arata peste cati-va ani... nici un baiat nu se va mai uita la tine.
din cauza ca nu esti dezvoltata corpul tau se va deforma daca incepi la aceasta varsta.
Sincer cred ca daca o faci va fi una dintr-e cele mai proaste alegeri din viata ta.
Nu renunta la ce ai azi pentru ai face lui pe plac.
Peste cati-va ani te vei mandri ca nu ai facut-o.
Pentru fetele sub 18 este o mandrie sa fi virgina si nu multe pot spune cu mana pe inima ca sunt virgine, iar acelea sunt mult mai increzatoare si mai bagate in seama de alti baieti.
Oricum e viata ta, faci ce vrei!
Bafta in alegerea celei mai bune solutii si nu fa ceva ce mai mult ca probabil vei regreta maine.

| pnker a răspuns:

La 13 ani? glumesti? nu credeam ca la 18 o sa ajung sa ma simt batran, vazand ce s-au schimbat vremurile. N-o sa incep cu chestii gen "pe vremea mea... " dar ar fi pacat sa faci o prostie acum si sa iti para rau dupa. Ai 13 ani, poate acum nu iti dai seama ca totusi e ceva serios.

| xPurrffecttx a răspuns:

Heii love struck `.

Sfatul meu : NU ACEPTAwinking!

Numai iti bate joc de tinewinking, in nici un caz nu accepta happy, lasa-l sa vorbeasca apoi o sa isi bata joc de tinewinking, si o sa stie toata lumea ce ai facut oh go on, asa ca NU! Spune-i clar in fata nu acceptwinking. Si plus tu esti virgina straight face ai innebunit? :O

Deci NU!winking

Succes kiss. Gandeste bine >big grin

| AmYnAaa explică (pentru xPurrffecttx):

Esti fata?

| xPurrffecttx a răspuns (pentru AmYnAaa):

Da happy, De ce? puppy dog eyes

| Roberta74 a răspuns:

Raspundei ca nu! Este un lucru omenesc dar se face DOAR DUPA CE TE MARITI! Daca faci dinainte sa te casatoresti faci PACATUL DESFRANULUI si pe deasupra este foarte rusinos si corpul tau nu este inca dezvoltat.Doamne fereste te-ar lasa si gravida. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat, am fost sincera!

Răspuns utilizator avertizat
| AmYnAaa explică:

Multumesc tuturorlove struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmYnAaa):

Să asculţi sfaturilor celor care te indeamnă să NU intreţii relaţii intime, scumpa mea.
Eşti MULT prea micuţă pentru aşa ceva şi iţi pui in primul rând sănătatea in pericol. Aşteaptă până la cel puţin 18 ani pentru a-ţi incepe viaţa sexuală cu persoana potrivită.
Este limpede că acel băiat nu işi doreşte decât să profite de pe urma ta. Te sfătuiesc să rupi orice legătură cu el. Dacă ţinea cu adevărat la tine, nu iţi cerea aşa ceva, având in vedere riscurile la care te-ar fi expus.
Ai grijă de tine!

| Bellathaa a răspuns:

Spune-i ca n-ai chef! Ca nu esti ultima zdreanta. Si asa ii dai cu praf in ochilaughing!

| EoAly a răspuns:

Eu spun ca esti foarte mica pentru asa ceva.Incearca sa-l convingi ca nu esti pregatita de la o varsta asa de frageda.
Iar daca tot insista spune-i cuiva(mama, tata, etc)pentru a nu se intampla ceva foarte grav(viol) straight face

| JhoannaD a răspuns:

Hei happy
in primul rand baiatu' ala vrea sa isi bata joc de tine
la 13 ani, nu e normal sa iti incepi viata sexuala ...corpul nu e pregatit
nu accepta
happy
sper ca te-am ajutat
o seara frumoasa in continuare ^^

| Annnaaa a răspuns:

Vaii fetito, vezi`ti de scoala ta. La varsta ta, plangeam ca luam o nota mica la test..Bine, acum am 16 ani laughing..Si nici nu ma gandesc la asa ceva.Traieste`ti copilaria in ****. ai atata timp sa faci asta, o viata inainte.Ti`o strici asa de mica.big grin. chiar sunteti proaste..Tot ce zboara se mananca...a zburat cacatu` l.ati mancat..hai vezi ce faci si o sa.ti para rau. vine un tractorist la tine si iti zice asta, iar tu accepti. laughing))..pffff.