| RAY a întrebat:

De ce vorbim cu sexul opus? care este adevaratul motivul pentru care facem acest lucru? ce anume ne determina sa alocam timp in a conversa cu sexul opus?

raspunsuri sincere as dori

Răspuns Câştigător
| VeleaDennis15 a răspuns:

Practic, ne dorim să facem sex cu acea persoană, că de fapt asta ne trece prin cap dacă stăm cu o persoană de care suntem atrase.
De exemplu, eu, ca băiat atunci când port o conversație cu o fată care arată bine fizic, în mintea mea îmi spun *ce aș ejacula pe limba și pe bărbia ta?*
Adică e vorba de atracție pur și simplu, și cred că asta e la fel și în cazul fetelor atunci când stau de vorbă cu un băiat de care se simt atrase, la fel și ele și-ar dori să primească sperma acelui mascul alfa, pe botic happy

| RAY explică (pentru VeleaDennis15):

Asa e, perverse ganduri ai dar asta e si motivul pentru care ne pierdem timpul de fapt cu ele, eu vreau sa ma inteleg de asta va intreb pe voi

| RAY explică (pentru VeleaDennis15):

Sa pui fundita asta in rama si sa o citesti cand vei deveni provider

84 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Yin - Yang. Energie feminină și energie masculină. Sexul e ceea ce credem că este motivul dar nu e vorba doar de asta. Sunt atâția care sunt "cea mai bună prietenă" a unor fete, la fel cum sunt tipi care plătesc pentru sex doar pentru că vor ca o persoană de sex opus să le recunoască identitatea, să îi accepte așa cum sunt. E ceva mai mult decât atât. Fetele și femeile, mă rog cele care sunt autentice, dau dovadă de o ocrotire maternă a idealurilor celorlalți, îi încurajează să se autodepășească și în același timp îi respectă când și ei sunt autentici și vorbesc din centrul ființei lor. Îi acceptă așa cum sunt, chiar dacă nu vorbim de relații de lungă durată. Pentru unele persoane un one night stand cu o tipă poate fi realizarea vieții lor și momentul de descătușare de la care simt că pot porni pe drumuri nebătătorite spre diverse realizări. E o perspectivă oarecum sumbră, tristă. Dar asta se întâmplă pentru că oamenii, mai băieții, bărbații, nu știu să se iubească. Să accepte realitatea pentru ce e și să se celebreze, să vadă până unde au ajuns. Chiar dacă vor cu mult mai mult. Femeile au o inteligență emoținală mult mai bine dezvoltată, care este ca o oază în mijlocul deșertului pentru noi. Sexul este doar vârful icebergului. Dar sunt multe alte chestii care nu se văd cu ochiul liber. Dar se simt.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Da femeile au o inteligenta de manipulare a acelui prost stiu asta, dar eu vorbeam de ce ne pierdem timpul cu ele daca nu avem nici un interes? adica pe bune nu e doar nevoie de a face sex motivul?

| madalinfindrihan a răspuns (pentru RAY):

Mie sincer mi se par mult mai interesante conversațiile intre bărbați decat cu o femeie si nu sunt pe invers.

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Prin sex primești aprobare (ești destul de bun încât a acceptat să facă sex cu tine) + starea de flux = ești prezent doar în acel moment, nu te mai gândești ce o fi mâine, ce rate ai, etc. Este vorbi înainte de sex de a fi gol pușcă, gol de haine dar și prejudecăți, limite, timp, etc. Căutăm în jur propriile noastre oglinzi în forma în care și-au depășit imperfecțiunile noastre, pentru a evolua. Tocmai asta înseamnă sexul, contopirea a cine suntem noi cu adevărat cu ceea ce vrem să devenim sau măcar să experimentăm pentru o scurtă perioadă de timp.

| Drimmero a răspuns:

Adevaratul motiv? Pe lumea asta mai exista si heterosexuali, foarte multi... asta e unicul motiv!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor aveam pretenții de la tine!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stiu ca sinceritatea nu e permisa)))))) dar asta e adevarul!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Rusine!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ce pretentii aveai de la mine si la ce te asteptai sa zic?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Sa fii mai profund de atât, dragul meu.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu poti fi profund la asa intrebare, trebuie sa o zici direct,, de ce vorbim cu sexul opus, de ce ne atrage sexul opus... e mai limpede decat apa neagitata, pur si simplu, exista destui heterosexuali/

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

"apa neagitata" laughing) te înțeleg și pe tine acum. of, of!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

A fost vreun moment in care nu m-ai inteles? Hai sa elucidam cazul

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pe tine? Ești destul de usor de înțelesbatting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Usor de inteles cat vreau eu sa ofer,, daca stii unde bat.
Dar tu esti complicata, parerea mea, esti de neinteles

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing ba nu sunt. De ce spui asta? thinking

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Esti femeie, iar femeile sunt mereu mai greu de inteles,, mai dificile, dar asta va face interesante, parerea mea

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt interesanta? Mersi.
Nu. femeile sunt simple. doar vor sa para altfel, ca sa se joace puțin cu mintea voastră. O spun din experiență.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Femeile... ce ne faceti voi noua, ne omorati cu totul cu joaca asta, sunteti jucause voi asa de fel, interesant.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Sunteti manipulatoare sa inteleg

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Depinde de femeie acum. Dar majoritatea așa sunt.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu este vina noastră că imaginația voastră poate fi coruptă imediat de ce zicem noi.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Psihopate in toata regula, iar ce nu-mi place e ca vor sa te scimbe,sa fi jucaria lor, catelusul lor, sa joci in piesa lor de teatru, te fac sa le iubesti apoi pa, nu toate desigur, unele, am cunoscut multe psihopate inclusiv online, societatea romanesca are tendinte psihopate in multe privinte, asta si din cauza unui trecut cu multe suferinte

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa, asa, aveti obiceiul nativ sa dati vina pe barbati, orice se intampla e de vina barbatul, nu?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Faza e ca cand vorbim cu voi ne gandim la sti tu ce si voi stiti asta si profitati de asta, dorinta find o slabiciune masculina

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Sunt de acord cu tine la ambele răspunsuri.

Aia e slăbiciunea voastră, Ray. și femeia profita.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Natura a oferit si femei si barbatului anumite abilitati si anumite arme dar si slabiciuni, sunt fete de 15, 16 ani indragostite de badboys care colecteaza trofee sexuale si desigur ca causeaza suferinta acelor fete, aceste traume emotionale fac ca acele fete sa dezvolte anumite ganduri de razbunare sau anumite frici

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Exact. caută răzbunare prin metodele spuse de mine. Le oferă o anumită satisfactie asta. Oricum.mi se pare anapoda treaba, dar asta este. Este greu să suferi happy îți vrei revanșa cumva.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Le place sa faca pe victima,niciodata nu e vina lor,e vina ta ca nu te-ai schimbat cum vrea ea,nu esti jucaria ei personala,inca nu a inceput procesul de manipulare emotionala,acest proces a ajutat umanitatea in cursul evolutiei, iubirea apare ca rezultat a unui hormon eliberat in creier, femeile stiu asta, noi nu, noi reprimam iubirea dar si suferim mai mult, iubirea ne tampeste

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

În anumite cazuri, da. nu sunteți absolviți de vina, draga Drimmi.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iubirea e suferinta aia dureros de dulce, cand vine si te loveste,, te lasa lat, pur si simplu nu ai cum sa te opui oricat ai vrea, iubirea si moartea sunt cele mai mari forte de pe pamant, nu te poti opune deloc...

Daca o persoana vrea sa te faca dupa bunul plac este una egoista, iar eu nu suport egoistii, nu am decat sa trimit persoana la origini daca vrea sa ma schimbe, sau sa incerce/

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si daca o asumam, in cazul in care vina ne apartine, cum suntem priviti in ochii vostri?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Sunteți pe jumătate iertați.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Smechere mai sunteti voi... nu supara femeia ca e lucru rau!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Cum puteți voi sa va numiți "sexul tare" când cedați in fata sexului slab?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar nici nu observi ca te va orbi iubirea, cunosc amici care au devenit catelusi din vagabonti, femeile stiu sa manipuleze de ce crezi ca nu se suporta multe intre ele? e bine sa ai o suroiara mereu parerea mea, ca ele detecteaza mai bine asta

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cum puteti sa ne judecati avand in vedere ca asa suntem programati genetic sa fim irezistibili in fata femeilor?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Femeia chiar are puterea sa te schimbe, din rau in bine, doar ca are puterea sa te schimbe din bine in rau... poate sa fie si cu dus si intors.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Eu nu sunt de acord cu femeile care fac treaba asta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Poftim?laughing Sunteți sexy sau carismatici. Una din astea doua. Femeile sunt irezistibile. nu voi laughing) nu rezistați doua secunde in fata uneia care emana feminitate și are sex appeal. Nu vorbi aiurea, mă dezamăgești.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asta e o prostie cu sexul tare, se stie ca femeile indura suferinta mai bine iar ca masa musculara si o femeie poate sa fie puternica unde mai punem ca voi dati viata

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Meriti aplauze pentru ce ai zis. Serios. big grin

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Daca e dezbracata se duce mai mult sange spre penis decat spre creier ceea ce face ca sa urmam dorinta sexuala, barbatul find o fiinta vizuala, dar daca nu faci sex si esti singur in timp te obisnuiesti sa reprimi dorinta sexuala

| RAY explică (pentru Drimmero):

Barbati genetic vorbind acum au fost o eroare a naturii, acum milioane de ani ceva a determinat aparitia cromozonului y, asta a facut ca viata sa devina mai complexa, femeile aleg barbati nu invers man, ele aleg cei mai buni barbati care sa le asigure un viitor si cu care sa se reproduca sexual, o femeie este mult mai valoroasa in ochii naturi, nu-i o problema ca mor 1 milion de barbati e o problema cand mor o mie de femei, barbati nu se pot reproduce sexual, specia ar disparea daca nu ar exista femei, femeile au un rol important in evolutia vieti

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu asta am zis, pentru femeia iubita nu rezistam si suntem slabiti cand vine vorba de ea,, nu rezistam, asta este un defect major.

Tu esti cea care a inteles altceva!

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Parca ziceai ca esti cu stiinta... eu din cate stiu, barbatul este cel care completeaza femeia, si femeia cea care completeaza barbatul, faci o gafa colosala, femeia nu se poate reproduce singura, trebuie sa fie prezent si masculul pentru a se intampla acest lucru/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Barbatul nu poate naste la asta m-am referit

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu poate naste, dar poate sa ajute pentru a da nastere.
Lumea ar fi foarte trista daca n-ar exista femei,, parerea mea, ar fi o lume extrem de idioata!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ai zis că sunteți irezistibili. Eu ce era să înțeleg din asta?laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu putem rezista in fata voastra, asta am zis eu, iar tu m-ai corectat pe ceea ce am zis))))), dar te scuz in cazul in care am creat confunzii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu ar exista lumea in primul rand, ar fi doar simplu celule care se cloneaza singure dar stai ca si alea ar avea doar cromozonul x, desi nu ar putea exista asa ceva

| GoldenZenith a răspuns:

Atracția e de vina, draga Ray. Fiecare suntem niste jumătăți care căutăm cealaltă jumătate pentru a forma un întreg.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asa e golden, dar asta inseamna ca va consideram obiecte sexuale?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing voi știți mai bine treaba asta.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Eu nu as vrea sa va consider asa dar e ceva involuntar asta

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da. asta se întâmplă când gândești cu (,) capul greșit.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Golden asta e ceva involuntar

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Sigur că da, Ray laughing și misoginismul la fel e..tot involuntar.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Honey eu nu sunt misogin, sunt multe fete care se vand ca niste obiecte sexuale

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Știu asta. Dar subiectul era altul. Că voi, masculii feroce ai secolului, vedeți în mod involuntar o femeie ca pe o jucărie sexuala. Asta a sunat puțin generalizat, nu ai menționat faptul că le vezi asa doar pe cele care vor sa fie considerate așa. Asta nu e prea corect.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Golden eu sunt sincer cu tine doar ma sti,eu spun direct fara vrajeli,eu cand vad o fata ma gandesc sa fac sex cu ea,e ceva normal, scopul biologic al omului este reproducerea, dar nu cu toate am fantezii sexuale, cand o sa ma vad cu una sa-i spun ca vreau sex de la ea? nu ca e imoral, hai sa fim seriosi de ce ne vedem cu o fata, multa ipocrizie e in lumea asta, cu toti avem interese, ca si aia care stau in zona morti ca niste catelusi

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

De ce ii zici friendzone-ului "zona morții"?laughing)
Hai Ray, că dacă te îndrăgostești de o fata nu poți să te uiți la ea doar ca la un obiect pentru satisfacerea poftelor tale carnale.
Doar îți place și ție cineva. știi cum e smug

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nu ma uit la ea ca la un obiect sexual dar as face cu ea multe filme pentru adulti, pai nu e zona mortii? o data ce o fata te-a bagat acolo adio sex,i esti frate,e pacat sa te gandesti la asta,e incest,numai suntem pe vremea lui adam si eva,gata cu incestul,nici eu nu ma pot gandi la tine ca pacatuiesc,da stiu cum e, imi bate inima puternic, nu pot vorbi, simt soricei in stomac, imi place sa o privesc, imi vine sa o sarut, sa sar pe ea

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pai sari pe cine trebuie atunci laughing

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Dar nu pot ca nu ma place fata, nu-mi place sa oblig pe cineva sa ma placa, nu ma placi pa, helen fischer spunea, lumea e ca o mare scena de reproducere sexuala umana, te invit sa-i vezi video, iubirea e altceva, voi dragele mele iubiti doar barbati care va atrag fizic cu restul va compromiteti

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Aoleu, Ray. parca mai vorbisem treburile astea. laughing
De unde știi că nu te place fata?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Se vede in ochii ei, era scris STOP, fi serioasa e de nota 8, 5 eu nota 6 nici vorba de asa ceva, numa daca as avea banii se uita la mine

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pai daca vorbește cu tine înseamnă că nu este totul chiar asa cum crezi tu. Mai bag-o in seamă și tu și vezi ce iese. Știu eu ce zicbatting eyelashes

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Numai dau de ea, in fine nici nu caut relatie, eu reprim rapid dorinta sexuala, la pubertate imi explodau artifici in minte acum sau mai stins, te-ai suparat pe mine?

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Păcat de 0, 5 ăla. S-a demonstrat că atracția funcționează doar la două persoane care sunt la cel mult 2 puncte diferență. Zi și tu că e 8.

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Ai tu ceva dreptate cu Hellen Fischer dar cred că interpretezi greșit informațiile. Da sexul e o componentă importantă într-o relație de cuplu. Practic până nu faci sex cu cineva nu aveți o relație de cuplu. Dar înainte de aia puteți fi prieteni, care e un precursor și o componentă importantă a relației. Când dispar prietenia și respectul te-ai căca t pe ea relație.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Man sunt o persoana cu o minte deschisa, daca doresti putem conversa si in privat

| RAY explică (pentru Bacemi):

Fata e frumoasa, nu ne potrivim, in fine

| BlackRose03 a răspuns:

Nu am avut vreodată fantezii cu un băiat.Nici vise de genu n-am avut.
Nu vreau sa imi fac prieten.
Când un băiat atractiv vorbeste cu mine vad in el doar un posibil amic.
Vorbesc cu el precum o fac si cu unul care nu ma atrage fizic. Daca ar fi sa imi fac un iubit as vrea doar sa gândească ca mine.Pana acum nu am intalnit o astfel de persoana...
In orice caz, nu stiu de ce ceilalti vorbesc cu sexul opus, dar eu o fac doar daca mi se cere ajutorul sau am nevoie de ceva.
Stiu, la vârsta mea par prea tânără ca sa spun lucrurile astea, dar in afara de mine si de inca o fata baietoasa din clasa toate au avut minim 3-4 iubiti si primul sărut..Desigur,si numeroase fantezii.
Chiar si cele mai urâte ca mine.
De la 12 ani o persoana începe sa simtă atracția sexuală.
Si eu o simt de la varsta aia si pot purta o conversatie, dar nu as vorbi cu cineva doar de dragul fizicului.
Si voi spune acelasi lucru si peste 2-3-4 ani.
Facem pariu?
Ma cunosc. Mintal sunt mai matura ca multe altele si de peste 18 ani, nu e o lauda.O spun pentru ca purtând conversații cu cei din jurul meu imi pot da seama de asta.
E parerea mea, sincer.
Mi-ar fi scârba de propria-mi persoana daca vorbind cu un baiat care e posibil sa aibă si prietena as avea gânduri obsene.
Atractia dupa cum ai spus e involuntara, dar tu alegi la ce te gândesti cand vezi una frumi pe strada, nu hormonii.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

O reprimi rational asa, dar dorinta sexuala e mult mai mare la barbati si mult mai mica la fete, fiecare alege ce sa faca, eu respect fetele independente care nu sunt produse sexuale, care nu se vand pe banii, ma degusta genul ala de fete si tarfele psihopate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam ca am atatea pisici printre prietenii mei si voiam sa fac sex cu toate. Noroc ca am aflat la intrebarea ta.
I feel so enlightened.
Pe bune, cat ai de gand sa mai sprijini bolnavia asta a ta pe site? Tu nu vorbesti cu un om decat daca ai atractie fizica fata de el? Nu si mentala? Vreo chimie? Pasiuni comune?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vezi ca nu ai inteles cea am scris, am scris eu ca nu vorbesc decat daca e atractie fizica, eu altceva am scris, vorbesc de scopul biologic uman care este reproducerea, sa nu imi spui ca barbati vorbesc cu fetele asa din ca nu au ce face, in mintea la orice barbat e gandul acela sexual, barbati find finte vizuale

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu intelegi deloc. Trebuie sa-ti reprogrameze cineva softul ca e prea virusat.
Pai am vorbit cu destule persoane chiar si de pe TPU (fete) - in privat, in afara site-ului, poate am flirtat de cateva ori, am glumit, dar scopul n-a fost niciodata vreo relatie/sex. Pur si simplu aveam ce discuta. Atat si nimic mai mult.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca tu esti asexual nu suntem toti ca tine, poate nu te atrag fetele

| ambanidemaenerveaza a răspuns:

Tu nu stii cum e

| anda00anda a răspuns:

Nu intelegi deloc. Trebuie sa-ti reprogrameze cineva softul ca e prea virusat.
Pai am vorbit cu destule persoane chiar si de pe TPU (baieti) - in privat, in afara site-ului, poate am flirtat de cateva ori, am glumit, dar scopul n-a fost niciodata vreo relatie/sex. Pur si simplu aveam ce discuta.