| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 in *** si mama ma lasa sa stau afara max pana la 10 jumate -.- si e nasol ptc prietenii mei mereu stau mai mult si eu sunt considerata "copila" doar ptc intru in casa la 10.Sau daca ma lasa pana la 11 doar peste drum sau ma suna non stop sa vada cu cine sunt, : Treci acasa, nu mai sta mult, Da sa vii! Pff.
Nici macar nu ma lasa sa dorm la o prietena si nu stiu cum sa o conving..Ca cica nu e frumos,ca fiecare are casa lui, ca aia nu ii treaba si nu e de bun simt ce faci, etc.I-am tot explicat si degeaba.Si afara nu ma lasa sa stau mai mult si din motivu ca ma f*** dracu -_- si are o gramada de ganduri pesimiste in cap si isi da filme morbide ca ma fura cineva si cacaturi de genu'.
Ce sa faac?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O respecti pana cand te vei muta sa iti suporti tu cheltuieliile si sa te fu. cu cine vrei. Grija la boli ca sant destui infectati pe afara

| pisoias a răspuns:

Poate ca acum ti se pare ca exagereaza, dar mai tarziu ii vei da dreptate.

| Dariusuu a răspuns:

Aşteaptă să creşti. Aia trebuie să faci.

Mulţumeşte-te că ai aşa o mamă grjijulie şi lasă fiţele de-o parte

| AliGab a răspuns:

Simplu: o asculti pana vei fi pe picioarele tale si/sau majora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omoaro cu toporul si la urma i dai foc

| Adde2 a răspuns:

Omg, te înțeleg perfect
Mama ta e EXACT ca tata. Încăpățânată, nu vrea să înțealeagă nimic, sau chiar dacă știe că ai dreptate, nu recunoaște. Trebuie să o faci să priceapă o chestie: Dacă te va ține mereu în casă, nu vei mai învăța niciodată să te descurci și că un copil are nevoie să simtă că părintele are încredere în el.