| Reed31 a întrebat:

Salut! Ma numesc David si am 14 ani si sunt class a 8-a. Problema mea este ca parintii mei ma lasa afara prea putin, iar la somn ma trec prea devreme.
De exemplu, azi m-au lasat de la ora 16 afara si m-au chemat in casa la ora 18. As fi vrut si EU Sa stau macar pana la 20, adica am un prieten, tot de aceeasi varsta cu mine, care Sta pana la 22. Am uitat sa mentionez ca mai am si un frate de 9 ani, care iese si el cu mine afara. Si alta problema mai e ca de exemplu, azi parintii m-au trecut la somn la ora 20:56.
Spuneti-mi, va rog, cum sa ii conving sa stau pe afara mai mult si totodata, cum sa ii conving sa ma culc si eu pe la un 23-24 nu atat de devreme. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Gabrielela2003 a răspuns:

Buna David, nu esti singurul baiat cu problema asta.eu sunt fata si am la fel parinti stricti, sfatul meu ar fi sa vorbesti cu tatal tau si sa ii spui ca vrei sa stai afara macar pana la ora 20:30 si sa te culci si tu la 21:00 seara, daca te intreaba de ce ei bine spune-i ca esti baiat ai 14 ani si baieti de la tine din grup stau afara pana la 22:00 si nu vrei sa te faci de ras in fata lor,tatal tau o sa te inteleaga pentru ca e si el barbat, si motivul pentru care e asa de strict, pai... vrea sa te protejeze de anturaje, cum ar fi : Fumatul, alcolul, drogurile etc. Daca el accepta treaba asta ei bine nu te intinde nici tu, arata-i ca anturajele nu ajung la tine. Sper ca te-am ajutat

| Reed31 explică (pentru Gabrielela2003):

Mersi,m-ai ajutat si am vorbit cu el si ma va lasa mai mult

3 răspunsuri:
| Gabryel85 a răspuns:

Cred ca un 23-24 chiar nu e tarziu ca sa te culci. Cerintele tale sunt perfect normale, iar tatal tau a facut bine ca le-a acceptat pana la urma.