| Andruu_6391 a întrebat:

Am 18 ani si luna trecuta am facut sex cu prietenul meu, insa prezervativul s-a rupt si a ejaculat in mine. Am luat pastila de a 2-a zi si pe data de 7 iunie mi-a venit ciclul. Luna aceasta trebuia sa-mi vina pe 7, dar suntem in 14 si inca nu mi-a venit.Sunt foarte speriata.Am dureri de sani si ma dor si rinichii..nu inteleg de ce nu-mi vine. Pe 8 iulie am facut si un test de sarcina dar a iesit negativ.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Și de ce nu ai citit reacțiile adverse ale pilulei de urgență?
Pa, pa.

| CMaria21 a răspuns:

Este posibil sa fie o dereglare hormonala de la pastila de a doua zi! Linisteste-te!

| Mytsaa a răspuns:

Insarcinata nu cred ca esti, ai luat pastila de a 2-a zi si aia e destul de puternica incat sa te scarpine de o sarcina nedorita.Cred ca ti-a fectat pastila in vreun fel organismul.Mai asteapta si daca tot nu-ti vine, mergi la un doctor, poate ai altceva.

| MuzicaBooM a răspuns:

Draga,nu cred ca esti insarcinata.Pastila face modificari in corpul tau si de aceea menstruatia mai intarziewinkingEste un lucru normal
PSbig grinaca nu esti sigura de raspunsurile noastre, consulta un medic(cel mai sigur)winking