| ^__^S.y.m.o.^__^ a întrebat:

Am 2 prietene FB.pe una o stiu de 8 ani(mara) si pe cealalta de 1an jumate(katy). un este colega mea de cls(caty). ma inteleg bine cu ele, dar cu feicare separat. ele s-au vazut intre ele de 2-3 ori si atat.de aceea ii povestesc uneia despre celalta de multe ori.deci care e problema de fapt: ca dupa ce ne-am distrat o zi intreaga eu si caty, a doua zi am iesit cu gasca in oras si ea m-a ingnorat complet. ajunsa acasa am intrebat-o dc m-a ignorat.atunci ea mi-a spus ca nu mai sunt prietena ei cea mai buna si imi da papucii. vrea sa fim doar amice.am fost distrusa. ce-ati face daca ati fi-n locul meu?

Răspuns Câştigător
| usernamemada a răspuns:

Poate ea nu suporta gandul ca tu ai o alta foarte buna prietena in'afara de ea... pierderea ei, nu poti forta pe cineva sa-ti fie prieten, desi sunt destul de sigura ca o sa se razgandeasca cu privire la ceea ce o decis atunci pe moment. Daca iti este cu adevarat prietena o sa se intoarca la tine... daca nu gandeste'te si tu ca nu ai vrea o BFF care sa te lase cand ti'e lumea mai draga pentru te miri ce motive.

5 răspunsuri:
| ^__^S.y.m.o.^__^ explică:

Please! help me!

| ^__^S.y.m.o.^__^ explică:

Nu, eram combinate...era o expresie.mrs mult oricum

| Spufff :x a răspuns:

straight face urat din partea lu`Caty. Ea crede ca o prietenie este asa ceva trecator?:straight face. Cum sa-ti dea papucii? Dar ce erati combinate?chatterbox. Omg. poate ca este geloasa pe Mara.:-s, si de aceea a avut reactia aia :-s. Si inca ceva. nu da o prietenie de 8 ani, pe una de un an...:-s.Si eu am o prietena ff buna.[si parintii se cunosc]. ne-am mai certat, dar este ceva trecator.Se spune ca generatia noastra este o generatie fara limite, asta inseamna ca lui`Katy nu`i lipseste nimic, insa totusi ii lipseste ceva, esentialul : prietenia, increderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete distrusa doar de la atat? te duci si-i spui ca ai cunoscut doua tipe pe mess si mergeti in gasca la un party sau la ceva unde ea n-are acces sa crape de invidie, nu pot sa sufar tipele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca, caty iti este cea mai buna prietena. o cunosti doar de un an. las-o in pace si nu te mai interesa de ea o sa vezi ca o sa-i para rau!