| Sol27 a întrebat:

Buna

as vrea sa va cer parerea in legatura cu o prietena de-a mea

inainte de terminarea scolii prietena si colega mea de banca a inceput sa iese mai mult cu o fata nou venita in clasa care incerca sa ne desparta gasca noi ne-am suparat pe ea pentru ca noua chiar nu ne mai acorda atentie...
Dupa un timp am inceput sa ne inteleg din nou mai bine dar la inceputul vacantei fratele ei fostul meu iubit cu care avusem o relatie de un an m-a parasit am fost distrusa si inca nu mi-am revenit complet si ne-am cam indepartat pentru ca eu nu i mai puteam zice tot.imi era teama sa nu i zica fratelui ei.tot timpu pe mess mai mult intru eu pe ea si tot timpu ma insulta in mod ironic.am tot trecut cu vederea dar m-am saturat ce credeti ca trebuie sa facsad?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Indoielile tale sunt destul de intemeiate.Nu stiu cat de buna prietena e ea sau ti-a dovedit ca e.Ironiile ar trebui sa fie amuzante, o forma de exprimare a inteligentei, nu pentru a-l face pe interlocutorul tau sa se simta in inferioritate.Ai trecut printr-o dezamagire si mai mult ca sigur asta nu te lasa sa gandeste limpede situatia actuala.Esti un om puternic si ma indoiesc ca ai nevoie langa tine de persoane carora nu ai incredere sa le spui ce ti se intampla.Insasi titlul de prieten ar trebui sa fie un compliment.Ai grija de tine si fa-ti curat in viata. O sa iti gasesti oameni care te vor aprecia si te vor asculta cu adevarat

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-ţi vezi de treaba ta, viaţa merge înainte.
Este greu dar nu şi imposibil.
Pa, pa.

| alexoprondrina a răspuns:

Spune-i deschis ce crezi si daca nu ia masuri, devin-o indiferenta si iesi cu restul gastii.
Apoi, ori te va cauta ea pe tine pentru ca si-a dat seama ca a gresit, ori o vei uita tu si iti vei gasi alta prietenahappy

| alexandra_2449 a răspuns:

Sa nu o mai bagi in seama si isi va da seama ca a gresit

| valik_5929 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa nu o mai cauti.