| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Am 27 de ani şi aş vrea să mă mut cu iubitul meu, dar mama e foarte ataşată de mine şi când i-am zis că mă mut cu iubitul meu ma îmbrăţişat şi pupat pe obraz ce aţi face voi în locul meu sunt prinsă între mamă şi iubit?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti destul de matura la varsta asta. Tu trebuie sa alegi.

| Violleta2022 a răspuns:

Viata merge inainte, fara parinti!
Iti iei iubitul si incerci sa-ti faci propria familie FARA mama, ca atasatul asta este doar in capusorul tau, sau poate femeia aia este posesiva si manipulatoare, de aceea este cazul sa-i dai pace si sa-ti vezi de viitorul tau, in fond nu te duci pe luna sau la capatul pamantului, ci in acelasi oras cu ea si poti sa o vizitezi saptamanal.

| Hyperion7 a răspuns:

Logica firii ar trebui sa te inducă sa îți alegi iubitul.Trebuie sa înțelegi că viața nu e veșnică, iar mama ta, doamne ferește, nu o sa mai fie la un moment dat.
Așa că na, trebuie sa mergi înainte.

| carevaescu a răspuns:

Mama ta ar trebui sa înțeleagă ca orice pui va parasi cuibul si isi va face propriul cuib.

Este bine insa sa fii intelegatoare si cu ea, daca nu cu proprii părinți, atunci cu cine? E de inteles ca niciun om nu este entuziasmat de prospectul de singuratate. Fa ca aceasta tranzitie sa fie graduala, nu brusca, sa aiba timp sa se obișnuiască cu ideea. Asigur-o ca vei fi alaturi de ea chiar daca te muti. Vizitati-va cat mai des.

| ioana748 a răspuns:

Sa o asiguri pe mama ta ca vei tine legatura cu ea.
Vei avea zile ca vei merge la mama ta si vei ramane peste seara.
Astfel despartirea sa se intample treptat.
Prietenul tau o sa inteleaga.
Nu o lasi sa se sinta abandonată, dar iei in considerare ca de acum viata ta trebuie sa treacă la etapa următoare.
Asa fac puii....pleaca din cuib.
Iti doresc ca relatia cu prietenul tau sa fie fundația unei frumoase si durabile familii.
Toate cele bune❤️

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Trebuia sa fii înțărcată mai de mult.
Un telefon de 2 minute la cateva zile este mai mult decat suficient.
Trebuie sa inveti sa rezisti la santajul emotional.
Ea si-a cam mancat malaiul si acum il vrea pe al tau.
Poate ar dori sa stea cu voi.

| Marius846FM a răspuns:

Mutate si traiesteti viata pana la urma e important doar ce iti doresti tu cu adevarat. eu m-am mutat la 21 de ani si e super sa ai o adevarata intimitate cu partenerul tau doar asa o sa puteti construi impreuna asa o sa vedeti cat de compatibili sunteti e un pas mare si esential in cupluri bafta la mutare.