| anonim_4396 a întrebat:

Ciclul meu a întârziat deja 3 saptămâni iar în luna februarie nu am avut deloc. Am făcut 2 teste, la diferență de o săptămână, au ieșit negative. Am fost răcită jos, însă nu am luat tratament, doar niste antibiotice pentru a ameliora usturimea. Am descoperit recent că am gușă difuză. Simptome de ciclu am la câteva zile, dureri de ovare, dureri de sâni. Însă 'sfârcurile' sunt foarte sensibile, este posibil să fiu însărcinată deși am întreținut relații sexuale numai protejat sau poate întârzia de la antibioticul pe care l-am luat, sau de la stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Menstruatia poate intarzia si de la antibiotic dar si de la stres, dar 3 saptamani este deja cam mult, te-as sfatui sa te duci la un medic ginecologic, nu cred ca esti insarcinata, ci doar o dereglare hormonala sau o infectie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele descrise se pare ca ai o complicatie medicala combinata cu una ginecologica.Te sfatuiesc sa mergi cat mai urgent la medicul de familie sa iti dea trimitere la niste cabinete medicale de specialitate.