| Mia2101 a întrebat:

Am avut o perioada foarte grea si nu l-am simtit aproape de mine. Ca sa ii atrag atentia i-am zis ca ar trebui sa ne despartim. A spus ca ar trebui sa lucram la problemele noastre. Am fost de acord. De a 2 a zi mi-a facut un scandal monstru plin de lucruri exagerate si false. Apoi... Nu mi-a mai raspuns la telefon. Stiu ca am gresit dar imi e foarte dor de el. L-as suna dar ma doare foarte tare gandul ca nu mi-ar raspunde sau ca mi-ar reprosa din nou lucruri neadevarate. Ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Csander a răspuns:

Tot tu i-ai propus despartirea iar acum iti pare rau? Vezi ce face nevoia de atentie? Si asta nu e doar problema ta, e problema multora.
Daca nu il suni, te macini singura pe dinauntru pe un timp lung. Daca il suni, poti rezolva ceva, in caz contrar, va despartiti de tot, dar nu suferi pe termen lung, ci doar o perioada pana gasesti alta persoana sau chiar mai putin.

9 răspunsuri:
| Paula2018 a răspuns:

Pai numai daca il suni poti afla adevarul si sa discutati sincer. Ca asa cu presupuneri nu prea se rezolva nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți-e dor de un nou scandal?
Next! Următorul!

| christall a răspuns:

Oamenii la nervi spun adevarul lor, adica ce cred si ce simt. Faptul ca nu e ce vrei tu sa auzi e altceva. Trebuie sa reflectezi la ce a spus si sa incerci sa schimbi ce ti-a reprosat.

| mgtow a răspuns:

Pare sa fie fals omul daca te-a certat de pomana. E bine sa va despartiti

| OldSoul a răspuns:

Hmm, poate acum are el o perioada grea si are nevoie sa fii alaturi de el.

| Ely1234567 a răspuns:

Despărțirea nu este o modalitate sa ii atragi atenția dar dacă ți la el și îți este dor de el sună-l.,
Asa se întâmplă atunci când iubim la supărare spunem cuvinte grele dar mai târziu regretăm

| Mia2101 explică:

L-am sunat, nu raspunde. Cred ca nu ar mai trebui sa insist. Eu nu as putea sa ma uit la telefon sa vad ca ma suna cineva si sa nu raspund. Cred ca ar trebui sa o las balta. Va multumesc pentru raspunsuri.

| Sofer a răspuns:

Ai greșit și l-ai pierdut. Treci peste.

| Emma30555 a răspuns:

El nu s-a implicat la fel ca tine in relația voastră. Nu e vina ta, pur și simplu el nu a știut sa te aprecieze. Nu are rost sa suferi după el, da i pauza și vezi ți de ale tale, ocupați timpul cu alte lucruri. După comportamentul lui el este indiferent ar fi bine sa fi la fel