| GLA a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an si 6 luni ( ea 19, eu 24), ultimele 3 luni au fost cam doar certuri si impacari, mai mult pot spune ca din vina mea, pe cealalta parte nici ea nu se lasa, in fine, dupa ultima despartire nici dupa 3 sapt, s-a combinat cu altul, eu dupa 3 luni inca ma mai gandesc la ea, zilnic, chiar daca este situatia asta cu noul ei iubit, am tot cautat o (pana sa aflu ca este cu ala), m-a ignorat total, am caut o chiar si dupa ce am aflat de relatie, sperand ca isi va deschide ochii, eram pregatit sa o iert si sa ne impacam dar fara succes, se comporta de parca nici n am existat in viata ei. (Mentionez sa spun ca nu am baut o, nu a fost chinuita, au fost doar certuri stupide, recunosc ca si eu eram destul de gelos si ma aprindeam repede la nervi) Intrebarea mea este: Este normal sa ma mai gandesc la ea dupa situatia asta sau sunt eu nebun?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal, tu ai fost mai implicat emoțional, ea în ultimele alea 3 luni s-a detașat total de tine, probabil deja și începuse să vorbească cu ăsta.

| GLA explică (pentru Adry05):

Daca se detasa total de mine nu mai.ne vedeam, nu mai era iubitoare cu mine, nu mai faceam sex, nu poti face toate astea cu cineva daca nu mai simti ceva plus ca nu a impins o nimeni sa se combine asa repede, asta detona ca a fost din partea ei doar o gagicareala

| Anonima3127 a răspuns:

Nu poti sterge cu buretele pe cineva din sufletul tau la comanda. Avand o relatie de lunga durata, e normal sa investesti sentimente, iar acestea nu dispar odata cu despartirea, ar fi o lume ideala daca s-ar intampla asa. Fiecare are ritmul lui, in care se vindeca si isi revine dupa un astfel de episod din viata, insa nu exista un termen anume in care ar trebui sa uiti de cineva. Trebuie sa ai rabdare cu tine si sa iti acorzi timpul necesar pentru a trece peste, si a te putea implica la randul tau intr-o noua relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de mult ai iubit-o. Tu se pare că ai ţinut mult la ea dacă şi acum te mai gândeşti la ea, după atâta timp.
Este normal să te gândeşti încă la ea, din moment ce ai iubit-o mult dar cel mai indicat ar fi să te resemnezi şi să nu o mai cauţi, mai ales că este într-o altă relaţie.
Nu te înjosi dândui-i în continuare atenţie.

| Elelei a răspuns:

E normal sa te mai gandesti. Suflet avem toti.
Dar daca ea deja are pe altcineva, te ignora, ar cam trebui sa o uiti.