| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Am fost acum 2 zile prin Profi pe la mine prin cartier și am pus ochii pe o fata frumoasa de la casa,dar nu știu cum sa fac sa intru în vorba cu ea, deoarece este mai mereu cu oameni pe langa ea si mi-e rușine sa vorbesc cu ea cu mai mulți oameni pe langa ea.
Dacă aveți ceva sfaturi cum as putea sa intru în vorba cu ea... nu știu, sa îi zic ceva, sa îi cer Instagram-ul, sa o iau deoparte, mi-ar fi de ajutor.
Mulțumesc!
P.S. Fără comentarii răutăcioase.

28 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un mod romantic de a o contacta: ii scrii o scrisoare, o pui Intr-o sticla, și o arunci peste gard in curtea ei. Sa nu uiți să îți lași datele de contact, unde te poate găsi!

| cristi202 a răspuns:

Poți merge seara Turzii, cand nu e asa aglomerat, și așa ai șanse reale să fii observat și să intri in vorba cu ea.

| cristi202 a răspuns:

Seara tirziu* am vrut sa spun

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa cuceresti o fata NU_i ceri instagramul, ca nu mai esti copilas de scoala generala, sa va jucati si sa va dati like-uri la poze, ci o inviti in oras, la o cafea/ prajitura, pizza sau orice altceva.

| Lioana a răspuns:

Eu nu-ti recomand sa mergi sa o intrebi nimic deocamdata. Pe mine m-ar speria ca un client sa ma abordeze asa brusc.
Doar zambeste-i si eventual spune ceva vesel si încurajator. Stii ce mult conteaza?
Abia dupa ce simti ca fata te place poti trece la propuneri.
Nu te lua dupa barbatii grabiti de aici care vor raspuns pe loc inainte sa-i cunoasca fata. Eu nu tolerez genul asta de barbati. Nu stiu cine ii tolerează. Probabil fetele care sunt indragostite de ei inainte de a intreba ei ceva.

| MrAM a răspuns (pentru Lioana):

Ii tolereaza cine isi prietuieste timpul. Ce atata fastaciala, o abordare presupune o intentie cat mai transparenta. Nu mai incuraja tot felul de simpi. Cel mai simplu, o intrebi daca i-ar face placere sa va vedeti. Scurt si fara bataie de cap.

| Soaresecundar a răspuns (pentru Lioana):

14 ani, efectiv

| Lioana a răspuns (pentru MrAM):

O fata trebuie cucerita. Nu o intrebi asa pur si simplu cand ea nici nu te cunoaste, ca faci impresie proasta.

| MrAM a răspuns (pentru Lioana):

Si cum intentionezi tu sa cuceresti o fata care probabil o vede o data pe luna? Si conceptul asta de cucerit mi se pare dubios, parca ar fi nu stiu ce concurs si ea ar fi premiul. Vezi tu chestia asta cu, cuceritul mi se pare ca sa degradat la fel si romantismul. Traim alte vremuri bazate pe nevoi.

| Lioana a răspuns (pentru MrAM):

Nevoile femeilor sunt aceleasi indiferent de vremuri.
Cine vrea cu adevarat poate, si gaseste solutii chiar si acolo unde nu se vad. Si nu o vede o data pe luna. O poate vedea zilnic daca vrea avand in vedere ca stie unde lucreaza.

| MrAM a răspuns (pentru Lioana):

Cu siguranta avem alte prioritati si feluri de a gestiona timpul. Omul nici macar nu o cunoaste pe fatuca aia. Sper ca nu te astepti sa se duca la ea cu un buchet de flori, sa se puna-n genunchi si sa-i recite o floare albastra? laughing

| AliGab a răspuns (pentru Lioana):

Lioana sunt de acord cu tine, ca o femeie trebuie cucerita, dar pentru a o cuceri, baiatul trebuie sa porneasca de undeva. Asa ca un compliment si o invitatie la o cafea, gen "Domnisoara, sunteti foarte draguta! Imi permiteti sa va invit la o cafea?" cred ca ar fi un inceput bun.
Daniel_Iulian, poti incepe asa cum am dat exemplu si vezi ce se intampla. Daca fata te refuza las-o in pace (poate are prieten), daca accepta incearca sa o duci intr-un loc din apropiere ca sa se simta in siguranta. Pana atunci, incearca sa te faci vizibil pentru ea (cere-i ajutorul in magazin, intreaba-o de vreun produs etc.). Succes!

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Un răspuns foarte înțelept! Eu ți-aș da fundița.

| cristi202 a răspuns (pentru MrAM):

Orice relație își are pașii ei de trecut, pasi care sunt ca și trepte. O abordare directă înseamnă sărirea mai multor trepte. Încearcă să sari pe o scară 5-6 trepte, și vei vedea ce se va întâmpla happy. La fel e in relatii, o abordare directă poate strica totul încă de la început. Lioana are foarte mare dreptate.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

In ziua de azi, termenul asta de cucerire a fetei a cam fost uitat. Se vrea totul rapid, instant. Dar așa ori se pierde totul, ori se pierde mult din frumusețea relației.

| cristi202 a răspuns (pentru AliGab):

Psihologia relatiilor spune că o invitație brusca, fără a cunoaște fata, e sortita eșecului in proportie de peste 90%. Cea mai buna pornire sunt gesturile, privirile, cuvintele cu subînțeles, cuvintele de lauda. Abia mai apoi, cand apare răspunsul, e indicata invitația. Dar, na, azi îți propun sa ne întâlnim, mîine o facem, poimiine facem sex. Se sar multi pași importanți, și după aia stam și ne miram că am fost părăsiți dupa doar o luna poate. Majoritatea relațiilor care au ținut au respectat pașii de formare a unei relații.

| MrAM a răspuns (pentru cristi202):

" in ziua de azi" nu e ziua de acum 10 ani. Lucrurile s-au schimbat, unde era placut sa-i daruiesti unei fete la o prima intalnire o floare acum nu mai e cazul. Ba din contra te ia in ras, asta incercam sa scot in evidenta. Presupun ca depinde de persoana si de felul lor in care abordeaza pe cineva. Depinde de persoana abordata, ce set de valori are si ce anume apreciaza la un barbat. Daca reuseste sa descopere asta e foarte usor sa obtii o intalnire, sex, relatie etc. Insa ce faci cand ai foarte putine ocazii sa descoperi acest lucru sau poate o singura sansa de a nu o da in bara ca sa zic asa?

| cristi202 a răspuns (pentru MrAM):

In ziua de azi, psihologia umana e la fel ca cea de acum 20 de ani, sau ca acum 100 de ani.
Am o amica buna, căreia nu ii plac florile, dar, cînd ne-am întilnit pentru un motiv special, a privit cu admirație la floarea ce i-am dat-o atunci. Și asta a fost acum cîtiva ani. Te asigur eu că orice femeie rămîne impresionata la vederea unei flori. Că e moda acum că sa te întâlnești fara flori, altfel pari demodat, asta e alta chestie. Moda asta va trece. Pentru că, și poți face un sondaj in acest sens, orice femeie își dorește să primească macar o floare.
La SkirtBike, un eveniment inedit ce are loc anual în orașele mari, destinat adeptelor bicicletelor, s-a pus condiția de participare ca fiecare femeie sa se prezinte cocheta pe bicicleta ei. Nu s-a specificat nimic de flori. Peste 90% din ele vin cu flori la fiecare ediție.

| AliGab a răspuns (pentru cristi202):

Ai dreptate.

| MorcovMajestic a răspuns:

De unde stii ca nu are prieten? Mai bine las-o eventual ii mai zambesti si ii vorbesti frumos o vreme, nu ii cere asa repede nimic

| Daniel_Iulian_1980 explică (pentru MorcovMajestic):

Pai nu știu
Ar fi o idee buna sa o întreb?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Iulian_1980):

Mai bine nu te apropia de ea dacă zici că sunt mulți în curtea unde stă.

Răspuns utilizator avertizat
| PleşaMihai21 a răspuns:

Spune-i frate direct: auzi, crezi ca ai putea sa mi dai instagramul tau? Mi-ar face placere sa tinem legatura, asta daca vrei. Nu-ti fie rusine, ca nu ajungi nicaieri, asa eram si eu inainte. Eu ti-am dat doar un exemplu, tu poti sa transpui ce am zis eu, sub alta forma. Cati ani ai?

| Daniel_Iulian_1980 explică (pentru PleşaMihai21):

19 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Iulian_1980):

Să nu te apropii de aia dacă tot timpul merge însoțită de cineva din familia ei.

| raytssj12 a răspuns:

Salut, daca nu iti stapanesti emotiile nu o sa ajungi sa ramai cu nimic. ori te duci si fara rusine la ea (daca e cu altii, te duci, o intrebi daca poate sa vina deoparte cu tine sa o intrebi ceva) Ori te alegi cu nimic. Incercarea moarte n are!?

| marazitino a răspuns:

Esti mare poti inventa o situatie care sa va apropiati sau sa participati ambii, du-te cu ia in acelasi magazin intreab-o de un produs careva apropete intreab-o o adresa sau orce intre timp trebuie sa fi dragut glumet si destept cel mai bine in a atrage atentia fetelor e sa le provoci la ceva la care le dai de stire ca nu-s in stare o sa aiba tot interesul sati demonstreze chiar daca esti strain si faza cea mai buna e ca hop esti in mintea ei fara ca ea sa-si dea seama