| Pacifista a întrebat:

Am inceput sa fiu foarte sensibila. imi vine sa plang din orice,(se ia cineva de mine, imi vorbeste cineva urat ) din niste cacaturi si nu stiu din ce cauza. ce ar trebui sa fac? poate din cauza ca s-au adunat prea multe?

Răspuns Câştigător
| AstralConfessor a răspuns:

Din nefericire greu vei reusi sa te redresezi chiar si cu psihoterapie, ai nevoie de ceva care sa te aduca la punctul zero, de unde sa reusesti echilibrarea, asi spune ca suferi de o depresie combinata cu anxietate. Incearca cu plante inainte de a merge la medic. daca vrei vb pe mess. astral_confessor@yahoo.com

big grin Funda?

9 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Este posibile si eu am avut o perioada cand plangeam mai mereu si pentru singurul fapta ca nu puream sa fac un exercitiu dar acum mi am revenit... sper sa iti revi si tu poate esti asta si de stresul de la scoala mai ales ca acum este la inceput se cere prea mult si timpul este putin

| litlledolleioanna a răspuns:

Pai toate astea se datoreaza altor probleme pe care le ai sau peste care ai trecut cu vederea inceraca sati controlezi emotiile sa nu dai mare importanta si sati rezolvi probleme mai grave pe care le ai sau cele din trecut toti avem momente de acestea nu dureaza mult stai linistita.

| justde3a a răspuns:

Ar putea fi si asta... Poate ca ai devenit mai emotiva din cauza unor probleme. Incearca sa nu mai plangi nu rezolvi nimicwinking

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Incearca sa nu mai pui totul la suflet si sa nu te mai consumi din orice.Gandeste pozitiv,fii optimista,fii plina de viata si ignora-i pe cei ce vor sa te tachineze sau vor sa-ti faca rau.Tu esti o fire mai sensibila si orice vorba deplasata te supara. Poate si din cauza ca s-au adunat prea multe.Dar sa stii ca orice persoana mai are perioade asemanatoare cu ale tale (perioade pline de sensibilitate), toti la un moment dat trecem prin astfel de clipe happy.Nu te mai supara din orice, zambeste si mergi mai departe!

| 220V a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu cineva despre problemele care te apasa si dupa ce o sa te descarci o sa fi mai bine

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eşti în pragul unei depresii. Uneori trebuie să cerem ajutor în astfel de situaţie de la specialişti (psihologi, psihiatrii).

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt perioade cand ne simtim puternici, perioade cand suntem mai vulnerabili. Depinde si care e cauza slabiciunilor tale, poate fi chiar somnul, alimentatia, activitatea zilnica, nu neaparat ceva rau ce ti s-a intamplat. E si perioada aia a anului cu ziua mai scurta, vremea rece, totul parca pare mohorat. Incearca sa dormi devreme si sa stai cat mai mult ziua pe afara, sa vorbesti cu multa lume, seara 2 ceaiuri de sunatoare cu lamaie si fara zahar. Daca poti face miscare in aer liber nu sta pe ganduri, si mananca sanatos. Ne simtim rau din tot felul de motive, insa acele motive sunt doar niste butoane de declansare, cand esti sanatos, puternic si ai un ritm de viata care-ti prieste poti rezista altfel problemelor.

| harciog a răspuns:

Toate se intimpla datorita purtarii tale.Omul este iritat doar de purtarea ta,iar tu il simti mai puternic si pozezi in victima doar pentru simplu motiv ca esti femeie.Pina si numele demonstreaza ca vrei pace pentru ca,de fapt si de drept,esti o razboinica si o demonstreaza, nu vocabularul(cu toate ca ar trebui sa-ti dea de gindit), ci faptul ca transmiti un anumit impuls razboinic. Daca vrem schimbarea interlocutorilor trebuie in primul rind sa ne schimbam noi. Iata cum gindesc eu ca ai vorbit cu persoana respectiva;-Ce cacatul meu mai? Si te mai pretinzi femeie si pacifista pe deasupra.Hai sictir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te caci, esti sensibila? fiindca vad ca esti sensibila la toate cacaturile? am folosit si eu acelasi limbaj, ca sa intelegi ce vreau sa spun.