| anonim_4396 a întrebat:

Hey! În ultimul timp s-au adunat mai multe probleme, parcă totul merge din ce în ce mai rău, se rezolvă ceva și vine altceva. Majoritatea lucrurilor care se intampla se leagă și de personale din cercul meu de prieteni, iar ei se descarcă la mine, fiindcă de obicei eu sunt persona din grup care nu e atât de sensibilă și mereu ajută și da sprijin, pentru ca așa si era, dar acum simt că încep să cedez psihic! Totul de destramă, vine problema după problemă cum am mai zis (și aici nu ma refer la chestii precum: nu ma place X sau alte cacaturi, doar ca nu vreau sa aduc vorba de ele) Înainte când aveam ceva râdem, ziceam ca se rezolvă, iar acum îmi vine sa plâng și din cel mai mic lucru, devin stresata, ma parchez din senin și am inceput sa îmi pierd si concentrarea la școala. Nu mai suport starea asta, înnebunesc! Ce sa fac, ajutați-mă va rog! La psiholog nu ma pot duce, mama ar zice ca nu am ce probleme si stres sa am acum.

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Crede-ma ca va trece perioada asta la un moment dat, si totul va reveni la normal, sau macar se vor linisti apele.Viata asta e cu valuri, sunt perioade in care simti cand ti s-au innecat toate corabiile, si perioade cand e soare doar pe strada ta.Ar trebui sa te obisnuiesti cu gandul ca toate sunt trecatoare si bucuriile si necazurile trec la fel de repede.E doar o perioada mai aiurea, fiecare om avem perioade din astea, nu esti singura in situatia asta, deci linisteste-te si nu mai baga in seama toate cele.Deci nu are cum sa fie numai rau si rau, este imposibil asa ceva, ai sa vezi ca va trece tot.Numai bine iti doresc.

2 răspunsuri:
| ElvinaAgnes a răspuns:

Panichez*

| aiva a răspuns:

Si eu am faze din astea uneori, dar toți oamenii trec prin tot felul de probleme si necazuri. Trebuie doar să sti cum să treci mai repede peste situația care ti-a provocat suferința. Trebuie sa găsesti ceva care să te liniștească, sa te facă să te simți mai zenhappycum ar fi muzica sau filmele sau desenatul, pictatul si dormitul ar fi o opțiune. Astfel te odihnesti si cand dormi mai uiți din probleme. Crede-mă, asa sunt si eu laughing. Îți doresc o zi minunată si stai fără grijă ca după rău vine bine mereu!