| Schemmer a întrebat:

Am intilnit un baiat si nu stiu cum sa il cuceresc vorbim prin intermediul internetului si vreau sa ii spun ca imi place de el dar nu stiu cum sa o fac.DAU FUNDA...

Răspuns Câştigător
| ioana21S a răspuns:

Buna...mai intai il trebuie sa stii daca si lui ii place de tine.Nu are rost sa insisti pe anumine subiecte daca el nu este interesat de tine.O sa iti dai seama daca te place dupa comportamentul cel va abordat cand vei vorbi cu el.Atunci poti sa faci tu primul pas (de ex. spune-i ca ai bilet pentru 2 la cv film, poti sa il inviti la tine acasa sa faceti ceva teme, sa luati cv gustare impreuna, sa faceti sport etc.) Asa cu incetul o sa apropiati si fa ce simti.(daca simti ca vrei sa il saruti la una din intalniri, saruta-l!)nu iti pierde timpul panicadu-te sau ganditu-te nopti intregi ca il placi si tu plangi sau alte chesti.Treci la actiune(ex.iesiti afara la o plimbare si ii zici ceva de genu : s'ar schimba ceva daca ti-as spune ca te plac...) Un baiat apreciaza o fata daca e hotarata si stie ce vrea de la viata.Bafta!

6 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Faptul ca voi comunicati doar prin intermediul calculatorului (deocamdata) iti ofera ocazia sa ii vorbesti direct (cum poate n-ai putea "fata in fata"). Spune-i ca il placi si ai vrea sa aflii daca sentimentul e reciproc, dar ca nu e nicio problema in cazul in care nu te place si el, ca oricum veti ramane prieteni in continuare.

| ioana21S a răspuns:

Ms.pentru fundita.Bafta cu baiatul!

| CrazYKid0 a răspuns:

Iti dai hainele jos

| WildS0ul a răspuns:

Pai daca este din aceeasi localitate cu tine, propune-i sa va intalniti o data..si vezi si tu cum reactioneaza, daca te priveste atent, poate te place si el...tu trebuie doar sa zambesti si sa fii cat mai draguta si naturala. Daca nu sunteti din acelasi oras sau macar cat de cat aproape, eu zic sa o lasi balta.

| Ingerintunecat92 a răspuns:

Vorba lui CrazYKid0.isi da el seama singurlaughing

| AlleAll a răspuns:

Asa mi s.a intamplat si mie laughing). Tot ceea ce trebuie sa faci este sa ii spui ceea ce simti drept in fata. Cel mai rau lucru care s.ar putea intampla este sa iti zica nu laughing) chiar si daca iti spune nu prieteni puteti ramane... Nu? laughing Mult succes!