| Hdjdsj a întrebat:

Am luat aseara o pilula ‘Escapelle’ și nu simt nimic, am dormit bine iar acum dimineata m-am trezit chiar foarte bine, e normal?(Am luat-o a doua zi după ce mi s-a terminat menstruația ca sa ma asigur de ceva)

3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Pai e normal sa nu simti nimic, ce ai vrea sa simti? Luata a doua zi dupa ce ti s-a terminat menstruatia, nu o sa simti absolut nimic. Ai luat pastila degeaba, sau ma rog, ca sa te asiguri de ceva. Te-ai asigurat de ceva si gata, atat a fost happy

| Hdjdsj explică (pentru Robert2526):

Pai ziceau ca îți da organismul peste cap, grețuri, oboseli, dar presupun ca astea îți vin dacă e inainte de menstruație sau ceva

| Robert2526 a răspuns (pentru Hdjdsj):

Nu, nu se intampla nimic de acest gen, nu se da organismul peste cap. Pastila aia intarzie ovulatia.(practic prelungeste ciclul menstrual). Nu da peste cap nimic