| iustini12 a întrebat:

Am luat un 7 și nu știu cum sa-i zic mamei(am mai luat un 7 inainte) Helppp

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Asta e o problema ca nu indraznesti sa-i comunici mamei tale o nota de 7 cand altii au lejer iau note de 5 si 4 si nu se sfiesc in a comunica acest lucru parintilor.Mai bine spune sincer si deschis, eu tin minte ca nota 7 pe vremea cand eram la scoala era problema- doar in clasa 4 in clasele mai mari parintii nu o mai bagau de seama.Prima nota de 4 am luat in clasa 6 la o ora de geografie cand nu am reusit sa retin numele unei tari Africane-dar era foarte greu de tinut minte-nu era scurt Somalia sau Tanzania sau Nigeria ca acum toate avea in fata denimiri lungi cu ...de exemplu :Republica Federativa...etc.si asa bineionteles ca era mai greu de retinut.

| Vlada2741 a răspuns:

7 nu e o notă tare rea, spune-i mamei si data viitoare o sa te starui sa primești o notă mai bună. E mai bine sa stie mama de la tine decât sa afle direct de la profesori si să înțeleagă ca ascundeai chestia asta.