| kaludieee a întrebat:

Am mari probleme cu mama mea. nu ma intelege... tipa urla nu se poate discuta omeneste cu ea. se victimizeaza plange daca ripostez.am 18 ani nu ma lasa niciunde decat dupa un skandal mosntruos. nu inteleg de ce face asa avem os tare materiala buna... tata este singurul care aduce bani dar nu ne lipseste nimic
. as pleca de acasa dar nu am curaj. nici un loc unde sa ma duc.si nu vreau sa il m supar pe tata si cu asta. sunt un copil bun am note mari nu fac nimic exagerat dar pe ea tot nu o multumesc. mereu imi reproseaza lucruri si ma jigneste. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| LARAaungeoudemon a răspuns:

Hai sa-ti spun eu. ce sa-i spuilaughing)
cand mai comnteaza ii spui asa"nu tu aduci bani in casa asa ca taci la fel cum urli la mine si eu pot urla la tine in cazul asta tu nu te comporti ca o mama asa a nu vad de ce m'as comporta c ao fiica pentru tine te rog s aintelegi ca am 18 ani si vreau si eu sa ies...adica ce? daca tu nu ai iesit eu sa nu ies? daca nu ma lasi foarte bine
"
dupa care trantesti usa si plecilaughing)
si asa va urma un alt scandal daca zici ca mama te e cam scandalagioaica

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce sa faci, sa mergi la faculta in alt oras. Pentru mama ta tu esti tot bebe si tot responsabilitatea ei, si de aici ajungeti la criza asta. Poate daca ai fi avut mai multi frati situatia ar fi fost altfel, dar poate ma insel. thinking

| LARAaungeoudemon a răspuns:

Thank youuuu pentru fundita. dar am o prietena care e in situatia asta si stiu cum e cum sa nu vina afarastraight face

| dana_9056 a răspuns:

Imi pare rau sa au asta pai ia poate ascunde ceva de tine si nu poate sa iti zica cred ca ei i s-a intamplat ceva si nu vrea sa ti se intample si tie de aceea este asa multa bafta sper ca raspunsul meu sa te ajute funda

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Hei daca ciar vrei sati deie mai multa libertate, fugi 1 data de acasa undeva la o prietena si lasa-i mesaj ca ai plecat undeva si cand te vei intoarce acasa te vor intreba de ce ai fugit?, si ii vei spuneca nu-i dai destula libertate. Ea va zice ca du-te in camera ta sau din astea dar va discuta cu tatal tau sati deie mai multa libertate, sau ai putea sa incerci sa vorbesti cu ei.Pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o solutie sa fugi de acasa! Daca acasa nu e bine cum poti fi sigura ca altundeva e mai bine? Dar totusi tu fa tot ceea ce crezi ca e normal cu limita, si nu pe ea las o sa tipe poate obosest-te.