| Emilia_Emy_1999 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Pe mine mama nu ma prea intelege! Daca ma doare ceva, sau am nevoie de un lucru zice ca trece! Am nevoie de un sfat! Ce pot sa-i zic ca sa se schimbe sa nu mai fie asa cu mine?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Este mai bine asa...te asigur!

| Kenya a răspuns:

Comunicarea e cheia, my darling.

| anonima0101 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa comunici mai mult cu ea, desi nu prea te intelege, tu ar trebui sa faci primul pas. Relatia dintre mama-copil ar trebui sa fie foarte stransa asa ca ai putea sa vorbesti cu ea, sa o faci sa inteleaga ca ai nevoie de implicarea ei in viata ta atat sociala cat si sentimentala. Bafta multaa si sper sa poti reusi sa o convingi ca ai nevoie de mai multa atentie din partea ei, nu doar de lucruri materiale.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Poate ca esti putin paranoic uneori. Pana la urma, mama ta at trecut prin viiata si a auzit diverse. Sa nu creze ca daca te soare putin capul trebuie sa mergi la spital. Daca va considerac ca e grav, va decide ce va face cu tine. Pana la urma e mama ta, de ce ti-ar vrea raul? Pana acum ai avut vreo problema care nu a trecut?

| IMPLICAT a răspuns:

Fa`ti o prietena la care sa apelezi.

| HelloWorld00 a răspuns:

Te sfatuiesc ca atunci cand vei avea nevoie de suport psihologic din partea mamei tale sa ii spui ceva gen: Tu ma cunosti cel mai bine, vai sti ce sa-mi zici. Incep sa-mi pierd increderea in mine cand te vad ca-mi ignori nevoile. Poate daca m-ai sfatui asa cum fac toti parintii, n-as mai pune atata la siflet toate "prostiile".Fa-ti timp si pentru nevoile sufletesti, nu doar pentru cele materiale!