| violentneweli a întrebat:

Cum ii fac pe ai mei sa ma lase sa merg la psiholog? Mama zice ca-i trend, tata zice ca-mi va trece de la sine. Am nevoie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun psiholog a fost bunica-mea. Cu o coada de bici din lemn de corn imi trecea orice problema. Faceam cam 1-2 sedinte saptamanal. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Exista psiholog online GRATIS dar numai pentru copii:
suna la 116-111

ori descarca aplicatia:
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

https://www.tpu.ro/......116111-ro/

sanatate multa!

| Lioana a răspuns:

Sa nu crezi ca psihologul face minuni. Doar te trage de limba sa-i spui povestea vietii tale si isi da cu parerea. Daca ai noroc de un psiholog bun poate vei primi cateva sfaturi bune, daca nu, vei ramane doar cu banii dati si timp pierdut. Cam 150 lei costa o sedinta.
Gandeste-te bine daca chiar ai nevoie de asta!

| violentneweli explică (pentru Lioana):

Am primit de la doctor in iarna trimitere la psiholog, 10 sedinte gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui că nu te simți bine și că nu ești ok cu tine însuți.

| Mavni a răspuns:

"Mama zice ca-i trend"
Numai pentru asta vrei sa mergi? Du-te cu mama. Oricum nu mergi singura daca esti minora. Dar revezi ce spune Lioana.

| UltraSoundSound a răspuns:

Care este motivul pentru care vrei sa mergi la psiholog? Sunt probleme mai grave?