| trent123 a întrebat:

Salut, va rog sa ma ajutati cu un sfat sa o impac pe mama mea care cred ca este suparata pe mine ca nu am grija de ea, este bolnava si am nevoie de ajutor ca s-o impac. VA ROG SA MA AJUTATI!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai daca este suparata pe tine ca nu ai grija de ea cand este bolnava, cum ai putea sa o impaci altfel decat prin a avea grija de ea?

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Nu știu ce ai avea altceva de făcut. Trebuie sa ai grija de Mama ta daca e bolnava. Daca nu poate mânca singura dă-i tu să mănânce așa cum o mama ii da sa mănânce sa capete forță. Fi mai grijulie. Daca Mama ta e supărată pe tine înseamnă că are ea motiv. Gătește ceva bun pentru ea sau spune-i că îți pare RAU și că o iubești si nu vrei sa o pierzi.

| badpanda a răspuns (pentru Caricaturistafaralimite):

"Trebuie sa ai grija de Mama ta"
Mama cu majuscula? De cand?

"Fi mai grijulie."
Poate Fii cu doi i.

Daca ai strans ceva bani cu sorcova cumpara-ti urgent cartea asta:

https://www.librariadelfin.ro/......la--i90577