| maximdaniel92 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
Iubita mea crede ca nu o mai.iubesc, si se plange ca nu ii demonstrez ca o. iubesc, deci cum ii demonstrez ca o iubesc, ajutor, dau funda.

Răspuns Câştigător
| YouandI a răspuns:

De obicei, băieții se poarta foarte frumos cu iubitele la începutul relației, apoi nu prea mai acorda importanta iar când fetele simt acest lucru se alarmează. Acest lucru se întâmplă din doua motive :
1. Băiatul a încercat să aibă grijă la comportamentul lui pentru o perioada pentru a o impresiona pe fata și să cedeze ( mai ales daca a avut un anume scop) și apoi revine la vechiul el.
2. Pe parcursul relației se schimba și comportamentul fetei, devine excesiv de geloasa, îl controlează prea des, îl cicălește pe băiat etc. Nimeni nu ar mai acorda interes unei astfel de persoane.
Acestea fiind spuse nu îți rămâne decât să te gândești la cum a început totul, cum a evoluat și ce a făcut să ajungeți în această situație.
Mai țin să menționez un lucru : fetele cer atenție, să le cumperi o ciocolata, să o duci la un suc, să ii iei flori, să ii spui că o iubești.
Înțelegi? Dovezi de iubire. In mod normal lucrurile astea trebuie sa vina de la sine, nu forțate. Deci gândește-te in primul rand la tine, daca fata cu care ești îți trezește sentimente adevărate și frumoase, daca ești fericit și tot așa.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai gandeste-te un pic ce ai facut de ea crede asta.
Poate ai devenit mai rece sau nu i-ai acordat suficienta atentie.Este o vorba "Ea spune el se va schimba si el oricum ea nu va pleca" si e cea mai mare greseala.

| FaraNume1245 a răspuns:

Vrea să te schimbe. Manipulare feminină. N-aș sta într-o astfel de relație.

Răspuns utilizator avertizat
| Petrovic a răspuns:

Sunteți casătoriti? Ați făcut sex?
De obicei, dacă ești necăsătorit și faci sex, fata și băiatul se îndepărtează unul de altul.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriela_Valentina_2000 a răspuns:

Fiecare om isi exprima iubirea in felul lui. Nu trebuie să o spui sau sa i cumperi cadouri excesiv de scumpe, asta se numeste materialism. Este de ajuns sa o simti si sa i demonstrezi asta prin gesturi micuțe gen sa o suni mai des, sa i faci cafeaua in fiecare dimineata, Să mâncati împreună și să ieșiți în oraș la plimbare doar voi doi fără prietenii tai sau ai ei sau însoțiți de familie. Nu trebuie să i dai luna si stelele de pe cer ca sa vadă ca o iubesti.

| pustoica a răspuns:

Contează cum te porți cu ea, făi mai multe complimente, dăruiești cadouri, fi mai deschis fata de ia