| Nuconteaza18 a întrebat:

AM NEVOIE DE SFATURI.
Imi urasc sora mai mica.Pur si simplu nu o mai suport.Tot timpul cand vrea ceva de la mine se da draguta cu mine, iar dupa ma jigneste din nou.Mereu da in mine ca o animala, dar eu nu pot da in ea din doua motive:1)Am mai avut o intamplare cand m-am enervat si era sa ii rup gatul(la propiu)si d-asta mama m-a rugat sa nu mai dau in ea, chiar daca e enervanta 2)Nu vreau sa par ca toate panaramele alea de la TV.
Cand ma cert cu o persoana ea tine cu respectiva.(si odata acea persoana i-a facut mult rau ei).Dar ea cand se cearta cu cineva,ma cheama imediat sa o ajut. Poate ca va pare banal, dar la ora asta nu vreau sa scriu detaliat.
CE SA FAC? Imi vine sa o dau de pamant..nu stiu.Deabia astept sa cresc sa pot scapa de ea pe veci.
IMI DA-TI NISTE SFATURI? FUNDA.(scuze pentru greselile ortografice)

Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

In loc sa dai cu ea de pamant, poti sa dai cu mine de pamant. Te las sa imi faci ce vrei si nu te judec. Am trecut de prima tinerete, inca putin si fac suta de kilograme, am avut o viata foarte frumoasa pana acum si apreciez fiecare moment cu zambetul pe buze.

Devin eu cobaiul tau pentru a iti exterioriza nervi si dupa ce te saturi de lovit cu mine de pamant ca in pokemon poti sa iti iubesti sora si sa o apreciezi.

Ce ai spune daca peste 20 de ani sora ta devine multimilionara si iti cumpara o casa, o masina si iti deschide si o frima care sa iti mearga bine?

Ce ai spune daca tu doamne fereste ai pati ceva si ea ar fi singura care ar avea grija de tine?

Ce ai spune daca erai singura la parinti? Crezi ca erai mai fericita? Nu cred, tocmai de aceea te rog sa te impaci cu ea si sa o iubesti.

Sper sa zambesti si sa iti apreciezi sora mai mica de acum incolo pentru tot restul vietii. Si iti mai doresc sa ai o viata lunga si fericita mereu zambind.

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu o ajuta nici tu.Lasa sa vada ce se intampla daca se comporta uracios cu tine.
Cati ani are? 10?

| Divy a răspuns:

Nu îi mai oferi nimic, nu o mai ajuta, evit-o cu totul...
Bagă-te în camera ta încuie puneți căștile în urechi și ai scăpat de stres laughing

Numai bine și Crăciun fericit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi cel mai bine sa discuti problema asta cu parintii tai si in primul rand ei sa iau masuri.
Conflictul dintre voi doi trebuie rezolvat.