| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Acum ceva timp, mai exact 6 luni, m-am despărțit de prietenul meu, motivul fiind unul banal. Pe moment lui nu i-a venit să creadă, m-a întrebat de ce etc, mi-a cerut să ne întâlnim iar eu i-am zis că nu mai avem ce discuta. Menționez că el știa de la început că nu sunt genul de fată care să fie dispusă să aibă o relație serioasă. Ok, m-a lăsat în pace, am rămas "prieteni", câteva zile după acel moment când ne întâlneam ne salutam, vorbeam. După aceea nu ne-am mai văzut ceva timp iar acum când ne întâlnim nici măcar nu mă mai salută, se uită la mine foarte atent dar doar atât. Problema apare acum: cred că îl iubesc. Mereu l-am iubit, dar nu mi-am dat seama de acest lucru abia când a fost prea târziu. Deci, credeți că aș mai avea vreo șansă să mă împac cu el? Menționez că el are prietenă acum însă există ceva, acolo, care mă face să cred că încă ține la mine.

10 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Bravo frate! Asa da! Imi placi! Dar "gusterii" ce sa inteleaga? Ea l-a chemat ca sa-i dea papucii. Si, culmea nesimtirii, tot ea spune ca il iubeste! Il iubeste pe dracu - sex vrea, o man'ca pasarica! Bravo frate! Si-s barbat in toata firea! nu ma pot abtine sa nu te laud!

| snzpaul a răspuns:

Dacă îl iubești/te iubește, nu va fi nici o problemă, totul va merge uns.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Daca are o prietena, poate vrea sa te faca geloasa si sa vii la el plangand sau in genunchi si sa-i ceri iertare si poate asa vrea el, unii baietii sunt asa.

| kzd a răspuns:

Daca are prietena este destul de dificil sa mai faci ceva acum, mai ales daca spui ca nu te mai baga in seama. Mai bine l-ai uita.

| MetalHead04 a răspuns:

Du-te la el cand e singur pe strada, du-te in fata lui, uite-te atent in ochii lui si sarutal.

| ladydaianne a răspuns:

Mulțumesc tuturor pentru sfaturi, o să țin cont de ele! Cât despre Găoz și ywar ce pot să spun? La urma urmei fiecare e liber să aibă propria opinie.
p.s: ywar, dacă mă mânca păsărica, așa cum spui tu, nu crezi că găseam pe altu' să mă scarpine? N-are nici un rost să mă iau la ceartă cu tine acu' din moment ce întrebarea a fost formulată destul de explicit, zic eu.

O zi bună!

| grab a răspuns (pentru ladydaianne):

Draga printesa,

Daca tu simti ca el mai are sentimente pentru tine actioneaza ca atare, recucereste-l sau macar incearca.

Daca tine la aia te ignora pe tine. Daca nu tine te recheama in viata lui si pe aia o lasa pentru altul.

Fa si tu un flagrant asa odata, vezi cand nu e aia in oras si prefa-te ca ti-a luat ceva foc la PC cheama-l la tine sa te ajute si restul e can-can, asta e singurul cantec cu ideea asta care mi-a venit in minte acum :)

https://www.youtube.com/watch?v=3mCzLfVrpGo

Mare grija sa nu iti rupa fasu celalta si Durex :)

Banuiesc ca ti-e tare dor de el. Fa-l sa isi aminteasca toata viata show-ul de impacare. :)

| KhaleesiD a răspuns:

Buna! Pei probabil daca te iubeste vrea sa te faca geloasa. Asta cred eu. Eu zic ca daca te mai intalnesti cu el atunci salutal tu prima si incearca sa te reimprietenesti cu el. Poate atunci ai mai avea o sansa cu el. happy
Bafta!

| Methaallaid a răspuns:

Păi probabil încă ținea la tine și acum are prietenă pentru că încearcă să uite de ce a fost între voi.Cred că dacă ai încerca să te împaci cu el, ea va sări împotriva ta, el apoi la fel, mai bine uiți tot și treci peste.

| lore9327 a răspuns:

Dai semne ca ai inceput sa simti ceva pentru el,dar fara a parea prea "interesata". Daca inca mai tine la tine relatia voastra se va relua usor usor,dar atentie,trebuie sa aveti foarte mare grija unul de celalalt pentru a nu mai face greseli ca in relatia precedenta. Poate tipa cu care este acum, o foloseste drept scop pentru "a-si revine", pentru a te uita, dar daca ii arati ca ai sentimente pentru el, poate va veti impaca.Bineinteles fara a-si da seama tipa de este acum cu el, incearca sa il contactezi pe retele de socializare etc. Merita sa incerci.