| anonim_4396 a întrebat:

Deci, încep și eu cu întrebări de astea (poate o sa vi se pară mai mult de D/S dar eu nu vreau sa pun acolo... motive personale).
Mie îmi place de un tip.Ne-am cunoscut de la școală(e cu un an mai mare). Mai demult ne cicăleam din motive prostești. Era frumos, într-un fel.Eu îi spuneam "țonțonel" iar el a început sa îmi zică "țonțonica". Ne salutam de fiecare dată când ne întâlneam. Odată am mers acasă împreună cu el (menționez ca eram singuri), am vorbit pe drum și chestii. E foarte de treaba, de asta m-am și îndrăgostit de el.De o bucată de timp e mai distant.Adesea sunt cu colegele și nu ma mai salută. Odată mi-a zis, după ce am terminat "concertul" cu corul școlii, ca am cantat frumos. Mi-a pus piedică de câteva orilaughing, l-am mai prins ca se uita insistent la mine și acum, ca a nins, am primit câțiva bulgări din partea lui.De obicei sta cu o fată din clasă la el și când e cu ea nici nu se uită la mine.
După părerea voastră, ce crede despre mine? puppy dog eyes

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Probabil te vede ca pe o prietena foarte buna!
de ce nu incerci sa ii spui ce simti inainte sa fie mai distant cu tine si sa isi caute pe alta?
intra pe el pe mess si spune-i tooot ce simti fara ocolisuri! daca vrea sa fie cu tine e ok daca nu iar e ok, macar te simti implinita ca ai incercat!
poate peste o saptamana il vezi cu o fata si nu o sa iti para rau atunci ca nu i-ai zis?
fi mai tupeista si scrie-i pe mess tot!