| Boboc_Alexa_1997 a întrebat:

Am nevoie de un sfat va rog frumos fără răutăți sau hate chiar nu știu ce sa mai fac.

Am o relație de aproape 7 an de zile, totul a mers bine ca un cuplu normal, dar de ceva timp sunt forțată sa fac dragoste, chiar dacă vreau sau nu și devine foarte dur în acele momente încât eu nu pot simți nimic in afara de durere, dar el continuă pana termina treaba.
Înaintea mea a fost cu o femeie care scuzați-mă de expresie dar aia luat-o ca pe centură și nu este bine sa fiu folosita ca o păpușa de cârpă și greseala mea recunosc este sa iert mereu și sa sper ca va fi bine, dar sunt conștientă ca nu se va opri si nu înțeleg de ce. El nu a fost asa, chiar nu știu ce sa fac, doamnelor, femeilor, va rog ajutați-mă, sunteți singurele care îmi puteți da un sfat, va implor.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| JustDeedee a răspuns:

Singurul sfat pe care cred că orice femeie care se respectă cât de cât ți l-ar da ar fi să îl părăsești și să nu te uiți înapoi. Chiar singură ți-ai răspuns la ceea ce te macină dacă mai citești încă o dată ceea ce ne-ai spus. Nu poți să cunoști un om nici măcar într-o viață, darămite după câțiva ani. Oamenii se schimbă și îmi pare sincer rău că trebuie să iei parte la așa ceva, dar cel mai bine ar fi să te gândești de 2 ori dacă merită toată situația. Ai grijă de tine!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De plecat nu stii? O valiza iti trebuie si arma pentru autoaparare daca vrea sa iti faca rau

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Ti-ai raspuns singura mai sus, ierti prea mult si treci cu vederea.
O relatie care scartaie iti va aduce doar suferinte si frustrari.
Acum tu decizi daca ramai in ea sau nu.
Succes!

| Ofiintă a răspuns:

Tu ești singura care te poate salva din această relație toxică.
Nu este firesc ca el să te forțeze să faci ceva ce nu îti dorești. Actul intim nu se referă doar la el, căci este vorba și despre tine.
Problema se rezumă pe faptul că ai devenit obiectul sexual al acestui bărbat.
El nu te respectă, pentru că dacă ar face-o, implicit ar ține cont de ceea ce simți, respectiv de ceea ce iti doresti la randul tău.
În continuare, decizia îti aparține.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu mai sta linga acest om, om este mult spus, animal este cuvîntul care i se potriveste, tu ai zis ca ai o relatie de 7 ani cu acest barbat, 7 ani nu o zi, tu ce varsta ai el ce varsta are? A mai fost casatorit? Are probleme cu alcoolul, este gelos? fa i plîngere la politie nu esti obligata sa il suporti, acum te forteaza sa face ti dragoste te si bate? Sau te a batut vreodata in acesti 7 ani? Paraseste l si lasa l sa se duca la prostituatele lui, tu nu esti obligata sa faci ce vrea el nu esti proprietatea sclava lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă a durat relația 7 ani, această modificare a comportamentului lui este inacceptabilă. Este echivalent cu un viol, caree el și-l poate permite pe baza faptului că ai o relației cu el.
Unica soluție este să te retragi, să își caute pe aceea care acceptă violențele lui.

| Freya1 a răspuns:

Un cuplu normal si tanar ar trebui sa faca sex regulat,avand in vedere faprul ca in tinerete dorinta e mai mare si chiar pot sa faca sex mai des.Dar,ca exista si un dar aici,problema sata de fapt in dorinta amdurora.

Cel mai probabil tie ti-au scăzut sentimente le fata de el, fie pentru ca nu va potriviți, fie din cauza comportamentului lui si atunci si dorinta de a face sex sa diminuat.
Dar oricum, e cert ca nu ai cum sa stai cu un om căruia nu ii pasa de dorinta ta, de plăcerea ta sau ce nu tine cont ca te agresează.

Iti e greu sa pleci pur si simplu pentru ca sunt 7 ani, dar nu e imposibil.Asa ca, asta te sfătuiesc să faci până nu vei avea ceva probleme de sanatate, până ce nu vei începe să ai repulsie fata de bărbați, până ce nu va deveni si mai violent și de ce nu până nu iti va trece viata aiurea langa un om...in fine.

| InYourPants a răspuns (pentru Freya1):

Normal ca i s-a diminuat dorinta cand ala O VIOLEAZA.

| Freya1 a răspuns (pentru InYourPants):

Eu ma refer ca se poate diminua plăcerea si dorinta de a face sex înainte sa fie el agresiv.Si asta probabil se poate intampla si din cauza scăderi sentimentelor.

| InYourPants a răspuns (pentru Freya1):

Nu faci niciun sens, e irelevant ce spui
Daca iubita ta nu pare ca mai e atrasa de tine o intrebi ce naiba are, nu te apuci s-o violezi
Asta nu e scuza pentru el si nici nu ar trebui sa fie motiv de viol niciodata in viata asta
Comentarii pe langa subiect

| Freya1 a răspuns (pentru InYourPants):

Eu nu am spus că el are scuza, nu ma intelege gresit.
Eu am spus că se mai întâmplă în relații sa te îndepărtez de partener din cauza ca nu mai sunt sentimente.El daca a vazut ca e asa da, putea vorbi cu ea sau sa o lase nu sa o agreseze.
Eu tot ce am spus e ca daca esti tanar e normal sa ai dorinta mai mare decât un om în vârstă (si ma refer la amandoi), dar daca nu mai simti sa faci sex cu partenerul e clar ca ceva e la mijloc, dar repet nu agresezi omul.

| LoveSleep a răspuns:

Nu stiu de ce i-ai dat funda raspunsului de mai jos.

Ce trebuie sa faci tu, e sa faci un copil cu el. Asta urmează sa faci oricum, sfaturi precum "desparte-te de el" nu funcționează la o femeie care nu a reușit sa de gandeasca singura la posibilitatea asta.

Asa ca ce iti rămâne e sa faci un copil, ca sa iti umple golul lasat de gagica-tu dupa ce te violeaza.

Te felicit pentru inteligenta si respectul de sine de care dai dovada.
Spor in casnicie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca nu te mai respecta inseamna ca nu te mai iubeste si daca nu te mai iubeste ce rost are sa stai cu el? Sa te chinuiasca? Sa fii bataia lui de joc? Daca se va ajunje si la bataie te ai gandit? Nici macar tu nu tii la tine? Daca tii la tine il lasi, pur si simplu ii dai papucii, va despartiti! Mai bine mai repede decat prea tarziu!

| Mopmop a răspuns:

Daca nu ai copil cu el e bine. Pune punct. "Violenţa" prezenta in pat se poate transfera usor si in afara lui in relatia voastra. Dublata de gelozie (tu stii daca el e asa) nu este o combinatie buna.

| InYourPants a răspuns:

Asta nu e act sexual, se numeste viol. Daca ii spui NU si nu se opreste, mergi la politie. Dosar penal. Nu e normal. Te rog sa imi scrii si sa imi zici ca ai facut ceva impotriva lui ca sunt ȘOCAT. Daca sunteti intr-o relatie nu are dreptul sa te violeze. Nu e nu. Faptul ca asta prefera el e irelevant orice relatie in care nu exista consens e viol. Sa isi caute una care il ia asa defect