| Maria_Diana_1994 a întrebat:

Am o cunostinta care e logodita, dar nu poarta inelul de logodna. Decat la ocazi. E cam aiurea, nu?

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Nu neaparat! Asta daca nu are nimic de ascuns...
Eu cunosc un cuplu -se iubesc, se respecta, sunt casatoriti, au copii, dar nu poarte verighete! Asta pentru ca asa doresc ei...nu este obligatoriu!

| Maria_Diana_1994 explică (pentru Trolli):

Am inteles, va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am auzit odata cum ca fetele logodite care nu poarta inelul de logodna, numai ajung sa poarte nici verighetele laughing.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are o semnificatie prea mare. Sotul meu nu poarta verigheta desi suntem casatoriti si fericiti de 8 ani. Unii nu prea poarta bijuterii.

| Holiday a răspuns:

Nu e deloc aiurea, sunt destui care nu poarta. Nu schimba cu nimic relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Daca cei doi sunt ok, restul e cancan. Intrebare e: de ce poarta doar la ocazii speciale? Poate i se umfla degetele, poate nu ii plac binuteriile etc. Motivele pot fi multe.