| MihaelG a întrebat:

Am o întrebare! Am făcut rost de numărul de telefon al fetei de care îmi place de la un coleg de clasă! Întrebare este:Am adăugat-o la contacte, deci îmi apare și la Whatsapp! Va întreb: Credeți că dacă îi dau un mesaj cu ceva (dați-mi voi idee de mesaje) Și in caz că răspunde, eu ce ar trebui să fac! Nu mai știu detalii despre ea gen dacă mai este cu cineva (eu nemaitinand legătura cu ea de vreo 4 luni) Credeți că este o idee bună?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i da mesaje pe whatsapp!
Pentru prima data, ia-ti inima in dinti si sun-o!
Asa este frumos, politicos si faci impresie buna.

| Nemessys a răspuns:

Incercarea moare n-are.

| mudokins78 a răspuns:

Dăi mesaj, cătăline, să îmi aduci consola!
În felul ăsta ai o scuză, ai greşit număru de telefon. Dacă te întreabă de unde ai numarul, îi spui că demult, de când aveai nevoie de nu ştiu ce lecţii când ai lipsit de la şcoală.
Şi te scuzi, spunându-i că nu ai vrut să o deranjezi.
Da din una în alta, o faci să vorbească cu tine. Şi uite aşa pui pulla pe ia!

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Eu cred ca merita incercat. Fetele se bucura in general daca stiu ca un baiat le place. Nu sunt bun la conversatii, dar presupun ca poti incepe cu un buna sau hei. Intreab-o ce mai face si spune-i cine esti, ce a mai facut in ultimele 4 luni, iar dupa aia spune-i ce simti asa brusc. Poti incepe cu "Uite care-i treaba. Ti-am dat mesaj din alt motiv..." si continui tu. Dar daca are prieten faci totul degeaba. Uite-te pe Facebook-ul ei, vezi daca are relatie etc, Iti poti da seama usor.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Eu mereu incep o co versatie cu BUNA, astept sa-mi intoarca raspunsul, dupa care zic CE MAI FACI. Apoi continui conversatia normal. Dac vad ca nu are chef sau timp mai aman pentru alta data. Daca nici atunci nu are chef de vorba inseamna ca ii displace a conversa cu mine. Iti recomand sa faci la fel

| EraserHead a răspuns:

Cum a spus si un tip de aici e aiurea sa vorbeste cu ea fara sa ii ceri numarul. O sa se supere probabil si o sa faca urat sau o sa rada te tine. Mergi la ea cerei numarul daca sunteti colegi e si mai usor si vedeti daca aveti ceva in comun. Probbail iti place de ea dar n-aveti nimic ce sa faca sa apara acea scanteie. Vezi daca are iubit sau nu pe Facebook sau pe retelele de socializare. That's all. Bafta

| blond1x a răspuns:

Ești bărbat sau fetiță? trage aer în piept du-te la ea și începe o conversație, trebuie tu să ai ceva acolo, să fie o scânteie, bună bla bla, telefonul meu are o problemă n-are numărul tău bla bla... e nașpa să-i dai mesaj fără sa-i fi cerut tu numărul, o să te întrebe de unde ai numărul și tot felul dacă ai noroc, dacă nu e probabil să nu-ți răspundă chiar!