| ș53fan a întrebat:

Acum o lună am făcut rost de numărul de telefon al fetei pe care o plac și cu care nu am mai putut vorbi cu ea din luna martie din cauza colegilor! Acum o săptămână i-am spus să fie fericită alături de prietenul ei că îi voi șterge numărul că nu voi mai întâlni o altă fată ca ea și că îmi pare rău pentru acele lucruri din trecut și că nu voi uita zilele acelea frumoase! Întrebare: Astăzi am făcut un nou cont de Whatsapp! Îmi pare rău că am șters numărul! As putea să reintru în legătură cu ea pe acest nou cont! Și mai este cevabig grine un timp a început să mă privească fix! dacă mă duc în spate lângă un alt coleg de clasă ea de întoarce la prietenele ei și vorbește cu ele,dar în același timp de uită și la mine! Iar dacă stau în față in banca mea, ea de așează cu mâinile pe bancă și cu capul pe mâini și sta cu privirea spre mine! Credeți că încă mai simte ceva pentru mine?

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu simte nimic pentru tine. Nu o mai contacta. Ştiu că ce auzi nu-ti convine, dar ascultă-mă. Am trecut prin ce treci când eram mai tânăr. Îţi distrugi sufletul degeaba. Dacă vrea ceva cu tine, te va cauta. Tu las-o moartă. Să nu cazi în capcana de-a urma sfaturi care doar îţi vor confirma ce deja vrei să faci. Ascultă-mă, e pentru binele tău.

| OldSoul a răspuns:

Observ ca ti-ai facut si un cont nou pe TPU.
Pacat ca toate aceste conturi noi nu-ti vor oferii o alta sansa pentru a fi cu ea.

Eu tot nu inteleg de ce te amagesti atat, chiar crezi ca daca stai si-ti faci tot felul de scenarii se va schimba ceva?
Chiar crezi ca daca te priveste inseamna ca neaparat te si place? Poate ii e teama de tine.

Mai bine ai lasa-o in pace asa cum i-ai promis.
Nu-i mai acorda importanta, nu merita.
Daca te cauta ea, da, poti reveni cu o intrebare sa-ti dau sfaturi, dar asa cu iluzii oarbe si amagiri tot ce reusesti e sa te faci singur sa suferi mai mult.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Deci Stefane. O sa te invat o chestie. Chiar daca o fata te refuza niciodata sa ii arati ca suferi..fii indiferent daca te respinge. Si nici nu te uita la ea. Daca nu ii oferi atentie se va intoarce singura. Nu are rost sa te duci dupa ea. Va veni singura daca o intereseaza de tine. Tu fiiiiii cat mai fericit in fata ei si ocupati timpul. Oameni ocupati sunt cei mai cautati. Si te rog. Nu accepta mai putina afectiune decat meriti. Eu cred ca se gandeste la tine dar nu de bine ci " Sper sa regrete ca nu ma are" sau "sper sa il afecteze ca am. iubit"