| brunetzyca a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa fac sa imi dau seama ca el ma iubeste si tine la mine?
Si vreau sa imi recapat increderea in el! Fiindca adevarul e ca am gandit negativ in unele chestii care el avea dreptate.Si m-am luat dupa alte persoane in loc sa il cred pe el!

Cel mai de ajutor rasp primeste

5 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Observa faptele sale. Cum vorbeste despre tine, cu tine, cum se comporta, ce spune. Orice lucru are doua parti; observale pe amandoua. Nu pune botul la ce spune lumea, inainte sa actionezi gandeste! Cu gandirea ta negativa si aiurea ai putea scrica totul. Bucurate de clipele cu el, si ascultati inima pentru ca nu de foarte multe ori te poate insela. Daca tu simti iubirea lui, atc poti fi linistita. Asculta`l, vezi cum gandeste si iti dai seama daca este intr-adevar sincer si serios. Nu bate campii dupa lucruri care nu exista decat la tine in minte.

| Vizitiul a răspuns:

Iti poti da seama prin faptele sale fata de persoana ta, banuiesc ca si tu constinetizezi ce este acela un gest agreabil si unul dezagreabil!?
O sa-ti mai dau un sfat demn de urmat, in conceptia mea: daca ajungi sa te iei dupa gura lumii n-o sa ajungi departe!
Pune-te putin in locul baiatului, daca el s-ar lua dupa gura lumii si ti-ar reprosa anumite chestii datorita celor auzite din exterior, cum ai digerea aceasta situatie? Sunt sigur ca nu prea lejer...
Vezi domnisoara, asa poti sa inveti lectia, punandu-te in locul persoanei in cauzawinking!
Solutia se afla la noi, dar n-o cautam!
O zi buna.

| candycarrie a răspuns:

Exact asa eram si eu ...degeaba un baiat iti zice cate in luna si in stele, pentru ca noi, fetele, vrem sa ni se arate iubire.si nu cred ca avea el atat dreptate, eu cred sincer (e o presupunere) ca te'a facut sa crezi ca are dreptate, si tu sa te simti vinovata ca ai gandit negativ.stiu cum is fazele astea si la situatii de genul nimeni nu stie prin ce treci.tocmai am avut o experienta ft urata pentru ca i'am ascultat pe restul si nu mi-am ascultat instinctul si inima. spune'i ca vrei sa iti demonstreze iubirea pe care pretinde ca ti'o poarta si nu te lasa influentata de nimeni pentru ca numai tu stii exact ce vrei.stiu ca pare greu, te inteleg. dar trebuie sa iei atitudine, sa il provoci sa iti arate ce simte si stiu ca potismug succes te pup

| puddy a răspuns:

Pai sincer nu stiu si eu am avut chesti de genu cu prt meu in care mi-am cvam pierdut increderea dar mereu mia recastigato prin geturile si comportamentul lui

parerea mea e ca daca il iubesti ai incredere in el...

si nu asculta ce spune restul lumi... cei mai multi vorbesc fara sa aiba cunostinta de cauza...

si daca el nu te iubeste crede-ma ca se observa... poti s iti dai seama ca nu te iubeste singura doar daca nu e un actor f bun :p

iubitzi-va mult

te-am puupat :*

| simina_8700 a răspuns:

Eu cred ca atentia si respectul sunt 2 factori importanti intr-o relatie.Si nu uita sa comunici ffff mult cu el, devin-o si prietena lui, cunoscandu-l mai mult, vei sti daca te iubeste