| alex495 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.
Ce anume va face sa va trezeasca interesul de a comunica cu un baiat cand va cunoasteti pentru prima data? E valabil atat pe retelele de socializare cat si in realitate.
Ce anume va face sa doriti sa-i scrieti si voi, nu el sa traga,, cu forta" de voi?
Nu vreau sa aud de chimia aia intre oameni, ca nu apare asa din senin de fiecare data

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Să aibă ceva deosebit, să iasă în evidență că dacă e din ăla care nu e în stare să zica altceva decât bine ce faci sau mă abordează libidinos, sau crede că dacă îmi da like-uri la toate pozelee și eventual comentariu cu „frumoas-o :* " gata m-a cucerit, dar el nu e în stare să dezvolte un subiect, atunci logic că nu-mi atrage interesu că într-o relație vreau să vorbesc și altceva decat bună ce faci, ce mai zici

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele îi simt aura daca are acel şharm si aura pozitiva trag la el cand tipu intra in discutie cu ea. Totul tine de ceea ce gandesti gandeste-te numai la femei ca trag la tine si ai parte de sex cu ele si asa se va intampla dar nu ai voie sa fi negativist altfel strici treaba. Focalizeazate pe ce ti-am zis

| Freya1 a răspuns:

În general sa fie ok la vorba, daca vrea sa vorbeasca cu mine sa nu ma ia cu vrajeli, minciuni sau hai sa ne combinam. Poate pur si simplu sa ma întrebe lucruri despre mine normale care sa ma faca sa vorbesc, sa simt ca omul ala chiar vrea sa ma cunoasca si asculte si la rândul lui sa imi povestească chestii din viata lui.

| alex495 explică (pentru Freya1):

E interesant ce spui. Si cam care ar fi limita intre insistent si,, hai ca ma simt atrasa de el putin"? E faza cu baietii insistenti, te intreaba ca sa faca conversatie dar fata rasp si atat, nu intreaba inapoi, nu s interesate de ei. Unde greseste baiatul respectiv?

| Lioana a răspuns:

In primul rand trebuie sa ma atraga fizic. Imi plac doar barbatii frumosi. Apoi sa fie respectuos, glumet, pasional si sa se lege o discuție interesanta intre noi.
Sa stii ca nu merge aceeasi reteta la toate fetele. Fiecare are asteptarile ei diferite de ale altora.
De aceea fii tu însuți daca vrei sa găsești o fata potrivita pentru tine si nu una potrivita pentru personajul pe care vrei sa-l joci.

| alex495 explică (pentru Lioana):

Prin pasional la ce te referi? Sa zicem ca vorbiti pe Facebook de o luna si va vedeti in oras la un date. Cum ai vrea sa fie pasional?

| Lioana a răspuns (pentru Lioana):

Poate fi pasional si online. Adica sa faca o pasiune pentru mine, sa ma faca sa simt ca sunt in centrul gandurilor lui.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Să fie ori de altă nationalitate, ori să știe ceva limbi străine. Să aibă simțul umorului și...stop! Sunt prea pretențioasă. Nu?

| Horus35 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Stai liniștită! Mai pretențioasă decât mine nu e nimeni. laughing laughing

| Paul754880338 a răspuns:

Fii tu insuti! Nu fii prea repede gata sa te schimbi, doar pentru ca vrei sa fii aplaudat sau pentru ca vei primii ceva sfaturi. Poate vei curta mai multe domnisoare, dar ce folos daca nu mai esti tu insuti. Si mai grav este ca esti gata sa te schimbi pentru niste falsuri, pentru ca multe zambete si alte postari nu reflecta sau nu arata nimic real despre persoana respectiva...atunci pentru ce te vinzi asa ieftin?

| Horus35 a răspuns:

Niciodată pe rețelele de socializare.

| Rihhana1 a răspuns:

Trebuie sa te bagi pe sub pielea fetei subtil si eficent, cu o gluma, o barfa, un suc, o cafea apoi vezi cum descurge discutia.
Pe cine vrei sa impresionezi?

| Lily1678 a răspuns:

Pai, sincer, depinde de varsta ta, dar majoritatea fetelor apreciaza baietii care sunt sinceri, sunt puternici (din punct mental) deștepți, si care sunt foarte prietenosi cu baietii, nu e ok sa le lasi balta sau sa fii fițos... Asta e cam tot ce pot sa spun... Sper ca am fost de ajutor!

| cfrtobias a răspuns (pentru Lily1678):

Sinceri? laughing sau care au bani si masini? si is smecheri

| Lily1678 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu te dai mare, sa fii puternic (din punct de vedere mental) sa ii arati ca tu esti seful dar sa nu fii prea dur cu ea

| alex495 explică (pentru Lily1678):

Cum adica puternic dpdv mental? Rabdator sau?

| Lily1678 a răspuns (pentru alex495):

Vreau sa zic daca s.ar intampla ceva, moare cineva etc, noi nu vrem ca barbatul sa isi piarda controlul, sa planga sau altceva, noi vrem sa fie puternic