| RAY a întrebat:

De ce multe fete nu iti raspund pe retelele de socializare daca nu o atragi fizic? tot citesc ca caracaterul conteaza pai de ce un baiat frumos primeste raspuns iar altul care nu e frumos nu primeste? cum poate cel care nu e frumos sa-si demonstreze caracaterul de ingeras daca fata aia nici nu comunica cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele isi doresc sa fie atrase de caracter dar instinctual sunt atrase de aspect. Si pentru ca ce spun fetele/femeile nu a avut, nu are si nu va avea niciodata legatura cu ce fac. Femeile nu trebuie ascultate, femeile trebuie descifrate.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce isi doresc sa fie atrase de caracter?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca nu sunt proaste si inteleg ca un barbat este definit de calitatile sale si nu de aspect. In acelasi timp, instinctele lor sunt atat de puternice incat vor alege masculul care le va asigura cele mai capabile progenituri din punct de vedere fizic. Ca sa intelegi cum functioneaza o femeie incearca sa faci o legatura intre nevoia noastra de a face sex si modul lor de a-si alege partenerii. Indiferent de cate contraargumente si-ar oferi, instinctele sunt mai puternice. Astfel femeile au ca si prieteni barbatii pe care si i-ar dori ca si parteneri dar au parteneri barbatii dictati de catre instincte, adica alfa, cum iti place tie sa spui. E vina lor ca au astfel de parteneri in masura in care e vina noastra ca ne-am culca cu aproape orice femeie pe care o simpatizam.

Evident, generalizez, nu se aplica tuturor femeilor si tuturor barbatilor. Si asta e un lucru bun, asa putem separa specimenele deosebite de restul turmei.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate suntem condusi de instincte cu adevarat, si noi barbati spunem ca vrem una cuminte dar preferam curvele asta e

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce parere ai despre ca la ovulatie prefera alfa apoi beta la menstra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Preferintele lor la ovulatie imi sunt indiferente. Dar din punct de vedere logic ar fi normal sa prefere indivizi diferinti in functie de cum le este modificata chimia la nivel cerebral.

Oricum, daca stii sa citesti o femeie si sa fii acolo pentru ea atunci cand are cea mai mare nevoie, vei fi alpha pentru ea tot timpul. In momentul in care reusesti sa determini o femeie sa se ataseze de tine la nivel emotional si instinctual trebuie sa gresesti enorm de mult fata de ea ca sa o faci sa-si doreasca sa renunte la tine sau sa te insele. Femeile sunt mult mai devotate decat barbatii si e normal sa aiba gena asta, ele fac copii, pentru ele devotamentul e primordial. Doar ca trebuie sa le castigi atat respectul cat si iubirea, lucruri nu tocmai usor de realizat.

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca pe retelele de socializare isi cauta parteneri o anumita categorie de fete. Retelele de socializare sunt cuibul ipocriziei, sa nu crezi niciodata ce scrie cineva despre el insusi acolo, 90% sunt chestii scrise doar sa dea bine. Fetele pentru care caracterul conteaza au, in general, un anumit nivel de educatie si cultura care nu le permite sa se lase agatate pe retele de socializare (unde politetea te invata sa vorbesti doar cu persoane cunoscute din viata reala, nu cu necunoscuti). Si fetele interesate de caracterul baietilor nu prea sunt singure, isi gasesc relatii destul de usor. Nu folosi reteaua de socializare sa-ti gasesti partenera, posibilitatea de a gasi pe cineva cu adevarat de calitate este infima, sunt extrem de rare exceptiile de fete sau baieti care merita si care isi cauta astfel relatii (poate unul dintr-un milion).

| RAY explică (pentru Brigaela):

Daca unei fete i place un baiat frumos are nivel de educatie si cultura care nu le permite sa se lase agatate pe retele de socializare, te rog sa numai mai imi raspunzi la intrebari ok, deja sunt scarbit de umanitate tu doar ma faci sa ma simt mai scarbit, la tine fizicul nu conteaza etc, tineti gandirea pentru tine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Man tu scrii mesaje la femei urate?

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu prea scriu mesaje la nicio fata, rar un hallo pe o aplicatie de android mi dor de limba mea sa o vorbesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este o mare minciuna "caracterul conteaza". Majoritatea oamenilor pun pret si pe aspectul fizic. Probabil si noi ne alegem persoanele nepotrivite cu care sa interactionam, cu un nivel de inteligenta scazut, pentru ca daca ar fi destul de destepte, ar acorda o sansa unui om, pentru a-l descoperi intru totul

| RAY explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit o fata sincera, corect asa e, eram uimit cat de ipocrite sunt unele doar carcaterul conteaza sau sufletul dar cand te vezi cu ele sti nu ne potrivim sau nici nu isi raspuns la mesaj da sufletu conteaza ce sa spun

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si nu in ultimul rand, duc lipsa de curaj. Niciodata nu mi-a placut sa fiu dusa cu zaharelul. Spune-mi frate in fata decat sa ma aburesti cu "stii, esti o persoana draguta, dar...". Acel "dar" dupa care urmeaza o serie de scuze, iertati-ma, ieftine.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect asa e iluia, vrajeli, ipocrizia, zi-mi direct in fata ma placi sau nu, cum detecteaza uni carcaterul nu stiu ca mama imi spune stai langa un om o viata nu sti ce are in cap, e fetele din ziua de azi unele descopera carcaterul nu stiu cum

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sau mai sunt unele persoane penibile rau. Vorbesc initial cu tine, incat sa vezi ca nu sunt chiar asa nesimtite, dar apoi te ignora total, ca si cum nu ati fi socializat niciodata

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa fara motiv numai vorbesc cu tine, ai patit asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am patit ceva si mai penibil laughing Vorbeam cu un baiat acum 3 ani care parea interesat de mine. Eu nu eram interesata de el si i-am zis. In ciuda faptului ca stia ca eu eram interesata de foarte mult timp de alt baiat, el a continuat sa vorbeasca cu mine si vorbeam si eu cu el - eram prietenoasa. Nu ne intalniseram niciodata si cand am fost in oras intr-o zi, l-am vazut. M-am dus la el si l-am salutat pentru ca stiam ca voia sa ne vedem intr-o zi. Mai era cu un baiat si face "cine esti?" Pai cum cine sunt? Se vedea ca a zis la misto si ca facea pe interesantul. I-am zis cine sunt si zice "tot nu te cunosc". Am stat doua minute, am afisat un zambet dezgustat si ce sa fac si eu... i-am zis ca e varza. Oameni jalnici...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar ai fost o fata sincera iai spus ca nu il placi apreciez asta, bine ar fi de ar multe ca tine, multe te baga in freindzone, despre baiatul ala ce sa spun imatur, ce baieti te atrag in mod special?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca o persoana inteligenta nu aprecieaza sa stea cu una frumoasa? crezi daca fetele aleg baieti frumosi sunt proaste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Consider ca fetele care stau cu un baiat care este doar frumos si atat sunt proaste big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma atrag baietii care sunt respectuosi, care nu fac glume proaste sau deplasate si se controleaza. Baietii care te fac sa razi, sa uiti de probleme si cu care ai ce vorbi. Nu imi plac libidinosii, cei care te iau cu "iubita mea" si nici macar nu esti iubita lor. In general imi plac baietii buni, nu m-a atras niciodata un comportament de bad boy, vulgar, care sta cu tigara-n gura toata ziua si cand iese cu baietii injura pe strada. Nu sunt ipocrita, caut si frumusete fizica la un baiat, de ce sa mint, nu doar sufleteasca

| milkie a răspuns:

Pentru ca este o retea de socializare. Pe internet, nu poti cunoaste oamenii cu adevarat. In viata reala un tip mai uratel ar avea sanse. Dar nu-mi spune ca baietii nu fac la fel, pentru ca o fac.

| RAY explică (pentru milkie):

Ba da, vad grasi urati care vor numa fotomodele apoi le face pe toate curve

| milkie a răspuns (pentru RAY):

Prin "Dar nu-mi spune ca baietii nu fac la fel, pentru ca o fac." ma refeream la faptul ca un tip aratos nu va vorbi cu o fata urata pe o retea de socializare. Si da, ai dreptate. Tipii aia sunt chiar naspa.

| RAY explică (pentru milkie):

Aia frumosi au destule in viata reala, sa fim seriosi un tip atragator sexy nu are nevoie de retele de socializare, cei care stau pe aceste retele de socializare cred ca aici pe internet nu conteaza cum arati si poate nimeresc una frumoasa si care sa faca sex cu ei gratis, iar allti stau de plictiseala doar

| milkie a răspuns (pentru RAY):

Sexul este singura chestie la care se gandesc baietii cand vad o fata frumoasa?

| RAY explică (pentru milkie):

Inconstient cand vezi una frumoasa ti se scoala penisul,logic ca te gandesti la sex,cui nu-i i se scoala e gay sau impotent,penisul intra in erectie cand vedem o fata frumoasa, desigur depinde daca e si dezbracata raspunsul e instant, daca vezi una in haine de calgarita nu ti se ridica nimic, depinde de baiat esti daca esti rational si esti constient ca nu poti fi cu ia partea rationala isi opreste partea animalica sa spun asa, asta depinde si de varsta la 15-20 de ani greu de controlezi apoi te controlezi mai usor, de asta tineri de varsta aia sunt inebuniti dupa sex

| Seraphim97 a răspuns:

Tine in principiu de felul de abordare, felul tau de a fi si umorul care il detii... daca fata respectiva cauta baietii frumosi, atunci prietene ar fi cazul sa cauti alte genuri de fete.