| carbon21 a întrebat:

Am o întrebare și o nelămurire, de ce o persoana se schimba intr-o relație? Schimbarea ii in felul următor, nu prin gesturile pe care le face când sunt cu ea, ci atunci când vorbim pe messenger, da o inteleg ca ii la facultate, da inteleg, inteleg ca nu poate da vorbească 24/7 cum o făcea la început. Dar ma deranjeaza ca atunci când ea imi scrie și eu intru gen in 10 secunde maxim sa-i răspund și ea imi raspunde după 2-3 minute, adică nu văd interesul ăla sa stea sa vadă ce scriu.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate altii o vaneaza de intarzie. Asa se intampla

| carbon21 explică (pentru mgtow):

Nu, pentru ca imi zice mereu unde ii și cu cine și așa dacă ii scrie careva. Și nici nu o întreb asta.

| mgtow a răspuns (pentru carbon21):

Poate te minte

Bula
| Bula a răspuns:

"Ochii care nu se vad, se uita".
Conversati video, nu in scris!

| sierra1 a răspuns:

"ea imi raspunde după 2-3 minute"

ohoooo, zi-i merci că nu răspunde a doua zi!

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca poate chiar nu poate fi atenta. Doar nu crezi ca la profii care predau le convine sa stea studentii cu ochii in telefon tot cursul/seminarul. Tu nu lucrezi din moment ce ai sa mult timp liber? laughing)

| Dandinelle a răspuns:

Nu uita ca si tu te schimbi, si asta este traiul nostru pe pamant, vine schimbarea si adaptarea noastra la schimbare. E normal cand intri intr-o relatie sa te schimbi putin. In primul rand cineva intr-o relatie nu-si mai calculeaza timpul doar pentru el ci si pentru cealalta jumatate sa zicem. Iti inteleg frustrarea, comunicarea este cea mai importanta, si important este sa fe si sincera.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

O persoana se schimba intr-o relatie prin comportamentul pe care il are cand esti in preajma ei si prin felul in care iti vorbeste, dar in mare parte prin felul in care te trateaza si se comporta cu tine. Daca ea iti raspunde dupa 2-3 minute dupa ce i-ai scris tu asta nu inseamna ca s-a schimbat, ci pur si are alt ceva pe moment de facut, avand in vedere ca e la facultate poate are de invatat in momentul ala, si ar trebui sa fii norocos ca isi face timp odata la cateva minute sa iti raspunda. De exemplu in cazul meu e mult mai rau si sper ca dupa asta sa te simti mai special in ochii iubitei tale: o prietena de a mea cu care mai vorbesc isi face timp o data sau de doua ori pe zi sa vorbeasca cu mine, in conditiile in care ea stie ca nu am mai nimic de facut mai toata ziua si am timp sa ii raspund. Ea nu intra prea des pe mess dar si cand o face prefera sa vorbeasca mai mult cu prietenele ei, uneori dupa o zi intreaga in care nu a intrat pe mess, sta cu zecile de minute conectata, timp in care eu ii dau mesaj cu scopul de-ai arata ca vreau sa mai schimb o vorba cu ea, gen dupa o zi intreaga in care nu a vorbit cu nimeni ma astept sa aiba chef sa vorbeasca cu mine. Iar dupa ce termina de vrobit, abia atunci isi face timp sa imi dea seen si sa imi raspunda sec la mesaje, iar apoi se deconecteaza si nu o mai vad timp de ore bune. Gen dupa ce vorbeste cu prietenele ei eu sunt ultimul caruia ii trimite mesaj, de parca as fi ultima persoana cu care ar vorbi. Inainte vorbea mai des cu mine. Uneori cand vede ca i-am trimis mesaj in momentul ala se deconecteaza fara sa stea la discutii...

Deci morala? Abia asta e un caz in care iubita te ignora si se schimba intr-o relatie, iar tu ar trebui sa te simti norocos inca...

| RainbowD a răspuns:

Pentru 2-3 minute iti faci probleme? Stai sa vezi cand ii scrii si iti raspunde dupa cateva ore bune, sau dupa cateva zile. Atunci ce mai zici? Eu nu vad rostul sa te stresezi. Ii ceva normal, poate are si ea alte lucruri de facut, mai ia notite una alta etc, nu trebuie sa fi numai dupa ea. Mai las-o si pe ea sa respire din cand in cand. Daca urmaresti sa ai o relatie cu ea, ofera-i libertatea necesara. Nu ai vrea sa pari un disperat nu? Fi calm si lasa lucrurile sa decurga de la sine.