| Iulian3038 a întrebat:

Am o mare problema parintii mei sunt divortati si eu trebuie sa stau cu mama si cu gagiu ei
Dar gagiu ei se da smecher la mine ca daca imi da una ma omoara da are baieti ca ma arunca in tomberon eu sunt mic am 15 ani el 40 se ia de la orice nu am voie sa comentez nimic ca ma si pocneste e casa mamei si el zice ca ma scoate afara cand vrea el din casa unde sa ma duc la politie? Si ce sa le zic ce poate sa pateasca? Ma si lovit. ppate sa ii puna interdicite sa nu mai dea in mine macar?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, spune-i absolut tot mamei si vezi parerea ei.
In general asta ajuta, ca mama face ordine si fixeaza reguli.
Daca te loveste, atunci este chestie de Politie, dar daca tu ai clontul mare cand el vorbeste si zbierati unul la altul, atunci Politia s-ar puteaq sa-i dea dreptate, ca el este adultul si tu copilasul si trebuie sa asculti.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma, cati ani ai, 15 ori 16?

Anul trecut declarai ca ai 16 ani... ori acum, probabil te plictisesti si ai inceput sa inventezi minciuni?!
Uite aici:
"în 1 August 2016 | Gabinho a întrebat:
Salut am 16 ani si nu stiu sa sarut lung stateam cu 1 prieten si o saruta pe gagica lui aproape 20 de minute nu am avut prietena pentru ca habar nu am ce sa fac cu ea ce sa vorbesc cu ea vreau niste sfaturi"

Deci, care-i realitatea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai explicat asta mamei tale?

| Otto19 a răspuns:

Spune`i mamei tale, incearca s-a il eviti, raspundei cu aceeasi moneda intra peste el cand face sex, deranjeazal asa cum te deranjeaza si el

| Alynaaa1234 a răspuns:

Și eu am trecut prin ceva de genu doar ca eram mai mică, clasa a 4 a, încearcă sa vorbești cu mama ta sau alte rude apropiate, sau dacă ești într-o relație bună cu tatăl tău te-ai putea muta la el. Ai grija ce faci și nu încerca să îl provoci.

| belikecrysty805 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa-i explici ce face prietenul ei. Eu cred ca daca ea te iubeste va renunţa la el, iar daca nici asa nu te lasa in pace, cel mai probabil va trebui sa mergi si sa faci o declaraţie la poliţie (desi nu stiu cate poate rezolva politia din Romania)
Sper ca te-am ajutat! Funda?