| FaraNume88 a întrebat:

Buna, am 16 ani, parintii mei nu mai vorbesc cu mine(ei sunt divortati), tata m-a dat afara iar la mama nu vreau sa merg, momentan stau impreuna cu iubitul meu la parintii lui dar tatăl lui nu este de acord ca eu sa stau la ei, imi puteți da un sfat? Ce as putea face?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

De ce nu vrei să mergi la mama ta, dacă te primește?
Nicio o dragoste nu este mai mare decât aceea dintre o mamă și copilul ei.
La 16 ani, plecată de acasă și nedorită de familia prietenului tău, sincer, nu văd un viitor prea roz pentru tine.
Câți ani are prietenul tău?
Este el macar capabil să vă întrețină pe amândoi?
Dacă, să presupunem, ai rămâne în situația actuală și însărcinată, atunci ce s-ar întâmpla?
Nu-mi răspunde mie, dați ție răspunsul, căci ai nevoie urgenta de unul înainte de a se întâmpla.

Eu ți-aș recomanda să reiei legătura cu mama ta, deși nu știu ce să întâmplat, și desigur, să nu renunți nicidecum la școală!

Iubiți îți poți face oricând, școala însă e primordială pentru viitorul tău!