| xndy a întrebat:

Nu stiu cum sunt alte familii sau cat este de legal, as vrea sa stiu daca pot face ceva sa scap de legatura cu familia ca pe viitor sa nu platesc eu datoriile care si le fac ei acum.
In familia mea copiii fac totul, nu primesc de la parintii saraci, insa la maturitate ajung sa plateasca tot salariu pe lucruri nefacute de parintii lor. Sincer nu stiu eu nimic adevarat ca sa spun povesti, parintii mei sunt f mincinosi. Din cate am inteles tata a fost intr-un proces cu unchiul lui, multi ani, bunicul i-a dat lui tot, nu l-a ajutat cu niimic, decat a semnat un act ca tata sa faca totul, actele la casa unde locuim dupa moartea strabunicii. Tata n-a primit de la parintii lui nimic, fratii lui au primit, si-au facut case. Parintii mei in fiecare luna aveau datorii pe la toata lumea, iar fratele tatalui ne baga in seama sa se lauda cu viata lui de bogat ca are casa, masina etc. Despre familia mamei aceeasi poveste, mama are 2 surori (una e vitrega), mama ei s-a dus cu alt barbat cand ele erau mici, le-a lasat cu parintii bunicului meu (in casa in care am inteles ca le-au vandut-o? Au cumparat-o de la copil ca dupa ce mor ei sa ramana a copilului?). Ea si sora ei n-au terminat liceul, au facut copii, nu comentez eu ca nu stiu eu ce mancare de 1, 500RON cumpara mama lunar desi frigideru e gol. Stiu unde sta bunica, mama ei, dar nu stiu cui apartine casa, ii zicea tatalui sa cumpere o casa de acolo, sa o cumpere aman2, ca zicea ca o da afara de acolo, tata a cumparat daramatura aia si refuza sa o bage in acte. Mama poate sa aiba probleme ca a stat bunica acolo?
Mama mea a facut un imprumut la banca, care-s foarte sigura ca a luat mai mult decat a zis, am auzit-o vorbind la telefon. Eu nu pot vorbi despre nimic cu parintii mei (dupa cum am scris mai sus, copiii sunt servitori care se supun dumnezeilor) ei mint, urla, ma lovesc, pedepsesc. Eu de la parintii nu am nimic, decat ce primesc ei de pomana de pe la altii, imi cere sa-i ajut, nu stiu pentru ce muncesc ei, sunt fumatorii rau, ma sufoca cu fumu in fiecare zi, tata e alcoolic, scandalagii aman2. Cu lumea am alte probleme, poate sunt si din cuaza la povestile zise de tata, nu stiu ce au, nu am fost niciodata intrebata nimic, decat certata ca stiu ei ce rele fac eu, nu fac eu lucrurile alea, dar ei gandesc ce vor si ei ma pedepsesc. La scoala colegii se comportau ca si parintii acasa, acelasi cosmar (numai conteaza acum, incerc sa le iau pe rand, intreb pe internet cum sa evadez din pedeapsa asta, exista vreo solutie?) Daca eu as avea banii, si mama nu plateste, o sa fie luati de la mine pentru ca eu sunt fiica? Dar faptul ca nu am primit eu nimic de la parintii mei, conteaza?
Am mai scris intrebari aici, nu stiu ce email am bagat ca mi-am facut cont nou cu emailul meu. In care am scris o poveste scurta (text destul de lung) in care povesteam ce pateam. Anul acesta implinesc 24 de ani, si sunt inca aici, in inchisoarea asta de viata, fiecare om cu care indraznesc sa vorbesc ca sa-mi pot face viata, ma cearta. Eu nu-s deloc lucrul care ma descrie, inteleg ca-mi zice asta sa ma idneparteze ca nu ma incadrez in legea lor de existenta a femeii lui dumnezeu, de astfel de femeie, si nu am voie sa fiu acolo, si ma minte, ma pacaleste sa stau deoparte. Uite asa imi pierd anii, distrusi la fel de alti straini. Ca sa spn iar: la scoala ma loveau baietii, fetele afceau scandal ciudata, ma duceam imbracata cu acelasi pulover si vara si iarna, aceleasi haine pana ramaneau mici. Ei sareau pe ele, era ceva neregula cu fata mea, mis e spunea ca nu-s fata, profesorii ca si tata spuneau ca am probleme mintale ca nu inteleg lucruri. Toata lumea ma certa, insulta, uraste, sunt saraca, nu ma machez nu sunt asa ceva. Ele sunt preferatele, pe mine ma bat ele.
Ma ingrijoreaza ca as putea ajunge chiar la inchisoare, de lucruri care NU le fac eu. Inca si acum ma trezesc in pedepse, cu probleme cu straini care nu stiu de ce spune asemenea lucruri despre mine. (unde imi ceream scuze ca ma tot ia valu si ma vait de viata, nu stiu cum sa spun mai pe inteles fara sa ma vait. Exista vreo solutie sa opresc haosul asta? Ce pot afce eu? Se leaga de mine pe srada de 10 ani, aceeasi poveste, in fiecare loc in care ma duc dau de acelasi scandal ca stiu eid espre mine, am sunat chiar la politie care iar m-a certat de probleme mintale, am vrut sa-i spun cum a inceput si n-am ajuns la ziua prezenta sa-i spun ca aia de la scoala face scandal de am sunat acolo, m-a intrerupt sa-mi zica ca a trecut de atatia anid e cand nu m-am mai dus la scoala unde era sectia de politie in curtea scolii si eu mancam bataie pe holurile acelea de la straine imbracate in piele din cap pana-n picioare) Nu vreau nici sa ajung la o inchisoare reala nici sa-mi petrec restul vietii intr-un spital de nebuni pentru ei, cum scap de ei? (De ei familia asta de scandalagii si cei care se iau de mine pe strada de atatia ani si spun povestea cu bolnava mintal)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spui ca ai 24 de ani, asa ca i-ati viata in maini, gaseste-ti un loc de munca (daca inca nu ai) si nu mai sta cu parintii.

| xndy explică (pentru Ioandelasal):

Se iau tigani de mine pe strada de 10 ani raspandesc zvonuri si numai ies din casa de 5 ani din cauza lor, acasa e tata, afara sunt ei, acelasi cosmar il traiesc peste tot, numai suport!

| Ioandelasal a răspuns (pentru xndy):

Daca lucrezi te poti muta in alta parte, nu este neaparata nevoie sa stai cu parintii.

| xndy explică (pentru Ioandelasal):

Am intrebat cum scap de scandalagii care se iau de mije pe strada, ma impinge in fata masinii pipaindu-ma pe lola spate, il suna pe tata imi da obligatii sexuale sa-l suport, ma duc la xygrezet sa ma ia sa ma bata strainele, sa fiu pedepsita de sefu si data afara castie el povestea aia si nu CCEPT ASA CEVA. FACI MISTO DE MINE

| Ioandelasal a răspuns (pentru xndy):

Si la asta ti-am raspuns si nu fac nici un misto, am scris foarte serios.
Daca te muti in alta parte n-o sa mai ai parte de un asemenea tratament.