| Kikiiiiii a întrebat:

Am o mini problemasad :deci mama, mereu sta acasa cu mine, sora. Dar tata cam mereu lipseste si sincer sa spun eu tin la amn2 dar nu stiu pe tata il adorhappy si nu ce sa fac ca sa stea cu minecrying imi este frica ca nici craciunul nu va sta cu minesad si totii oamenii care il cunosc pana si bunicii spun ca el ma crescut ca el simte ceva mai mult nici nu stiu ce sa cred iideii?:X dau funda:* Merry Christmas:X

Răspuns Câştigător
| Pisicuța a răspuns:

Pai, incearca sa te implici mai mult in ce face si el si poate gasiti ceva in comun ca sa stati mai mult impreuna, spre exemplu daca voua va plac un film la fel de mult sau o emisiune tv, etc sa fiti alaturi "practicand" acel lucru.
Despre frica ta ca el nu va sta cu tine, ei bine spune-i ca macar odata sa stea cu tine de sarbatori sa stea cu voi, daca a avut asemenea momente in copilaria lui, adica sa nu stea parintii/un parinte acasa, e si mai bine pentru ca poti sa-i amintesti si sa-i spui mai bine "ce simti", prin ce treci...
Apropo,
Sarbatori Fericite, sper sa reusesti sa-ti "reunesti" familia

3 răspunsuri:
| xAnita a răspuns:

Pfaiisad... Multi copii trec prin asta. Printre care se numara si cei care au doar o mamasad. Incearca sa vorbesticu el. Poate va intelegehappy. Nu stiu exact problema ta! dar in general taticii astia nu daw pe acasa pe motivele : bautura.servici.alte femei.
In caz ca e bautura nu stiu ce sa zic. Cu serviuciul trebuie sa intelegi. Si intr-o oarecare masura sa inteleaga si el ca are un copil acasa care il ashteapta iubitor in pragul sarbatorilor:*. Alte femeithinking Stupida ideea. dar exista cazuri! Incearca sa porti o discutzie cu el. Spune`i ce simti. saw mai exact ce crezi! Sigur va intelege. Stai linistita va fi langa tine!love struck
Sper ca ti-am fost de folos! Craciun fericit! La multi ani!love struck

| Ciprian a răspuns:

Incearca sa-ti petreci mai mult timp cu el.

| AnaEindragostita a răspuns:

Merry Christmas to you zic sa vb cu el cand poti sa fiti de craciun o familie reunita