| anonim_4396 a întrebat:

Cum va`ti simti daca parinti, in special mama care de 7 ani e plecata in Ita si numai vara vine acasa timp de o luna, dintr`o prostie.pentru ca se simte amenintsata sau atacata de toti din fam, adica de bunicii mei care m`au crescut[cei din partea lui tata], v-ar renegasad? Doar pentru ca i`ai zis 2 cuv.si acelea ca daca tot vor sa mai stea si cu mine, sa petreaca timp cu mine.in loc sa mearga tot timpu in satu ei[deoarece tata ei e pe moarte] sa mai stea si cu mine acasa.pentru ca mie nu imi plc sa il vad pe bunu in durerisad. si nu suport gandu asa ca.prefer sa stau departe.asa sunt eu, iar ea nu ma intelege! Si aseara mi-a zis ca de azi eu nu mai sunt fiica ei, iar tata ma ignora, bunica e ft nerv pe ei.si cred ca e singura care ma sustine, si buniku!

Răspuns Câştigător
| alexaalexandraa a răspuns:

Buna! ''asta se poate numi mama?'' Oricum ar fi, este mama ta. Sunt sigura ca te iubeste, asa in felul ei. Sincer, te inteleg cum te simti. Uneori avem parte de multe greutati, dar trebuie sa fim puternici. Mama ta este plecata de 7 ani, stiu ca iti este greu, plus ca am inteles ca ai 16 ani. Uneori, ne simtim foarte rau, credem ca nu avem pe nimeni si ca nu ne iubeste nimeni. Este bine ca te intelegi bine cu bunicii tai, la fel si eu, la mine tata este plecat, dar la mine este alta poveste. Nu am o stare prea buna cand iti scriu aici, dar sper ca am putut sa te ajut cat de putin. Iti doresc din suflet sa fie totul bine! Te pup

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu te supara - erau poate si ei suparati - o sa se rezolve totul- ai putina rabdare

| dreamgirl16 a răspuns:

E asa de usor sa zici incearca sa vb cu ei despre chestia asta.voi ati putea? cand de fiecare data cand va vede va tipe in urechi ca sa nu cumva sa merg la inmormantarea lui bunu ca tsipa acolo in fata lumi si imi face scandal.dne fereste.asta se poate numi mama?

| Candy a răspuns:

O situatie asemanatoare am patit si eu si inca mi se intampla doar ca eu stau cu bunici din partea mamei

sti ce-am facut am plecat la o colega si am dormit acolo 4 zile o prietena adevarata si i-am sps tot ce am patit si asa ma iertat mama si buna ia trecut nervi mamei ia parut rau ca mi-a zis ca,, ca nu mai vrea sa ma vada ca nu mai exista si ca numai sunt fata iei si a plecat iar uneori cred ca nu ma iubeste da si mie id tau sa vb mai multe

| Chelle a răspuns:

Poate sunt acum ei suparati, incerca sa vb cu ei despre chestia asta