| AnonimPeViata a întrebat:

Am o nelamurire, nu prea ma mai inteleg cu iubita mea, la început era frumos totul, acum după 4 luni parca s-a stricat ceva între noi, m-am enervat odată și i-am zis ca dacă nu ne intelegem sa mergem fiecare pe drumul lui. Ieri am avut o discuție pentru ca, cu o zi in urma mi-a zis sa vin la ea pentru ca nu am mai fost de cam 2-3 săptămâni, după cand a urmat sa merg la ea a băgat scuze ca vrea sa învețe pentru permis, eu i-am zis ca și înainte a fost la școala și și-a făcut timp pentru mine, acum de ce nu mai are timp? Nu știu aseară am avut o discuție cu ea, am întrebat-o ca ce nu ii convine la mine, mi-a zis ca ma comport bine, ca ii arat iubire dar nu prea o inteleg, voi cum ați proceda, va rog ceva sfaturi

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are amant si tu nu stii, nu te mai iluziona cu iubitele pentru ca iti da un sut in cwr oricand, femeile sant niste scarbe pe interes. Niciodata nu vezi una sa te iubeasca cu adevarat

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca fata chiar invata pentru permis.

| AnonimPeViata explică (pentru darrio2007):

Da chiar invata, o sa-i las cât a cerut 1-2 săptămâni sa se axeze pe el vedem dacă continua tot așa ne despartim

| RxTx a răspuns:

Dai papucii

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea are ea dragan de tine, daca dupa 2-3 saptamani de nevazut, azi nu a sarit in sus de bucurie sa te vada, ba chiar te-a respins, acuzand o problema mai importanta decat tine: invatatul pentru permis.
Ma rog, cred ca va meritati unul pe altul, atata vreme cat te-ai enervat si ai repezit-o si ea acum se enerveaza si te respinge.
Dupa cum vad, relatia asta este pe rupte si curand se va intampla si inevitabilul.

| AnonimPeViata explică (pentru Violleta2022):

Ne vedem ai la munca, dar nu putem sa fim noi, sa ne simțim im largul nostru, cu 2 zile in urma m-am văzut cu ea la locul de munca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-aș gândi serios de ce vreau să fiu cu ea. Timp pentru mine, ca să ce?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu asta conteaza. Poate ai abia. de lucru mereu, sa fie unde o fi, atat timp cat sunteti deschisi sa vorbiti mereu si va simtiti bine atunci cand vorbiti, totul ar trebui sa fie bine.

Ca doar nu invata 24/24. Si chiar si asa, tot puteti sa gasiti timp sa vorbiti.
Daca simti ca ea nu se bucura sa vorbiti amandoi sau sa stati amandoi, atunci aia este... va despartiti si gata.

| Freya1 a răspuns:

Relațiile mai la distanta, sau cu întâlniri din astea rare, nu merg cum trebuie pana nu cadeți de acord ca trebuie și vreți sa va cunoașteți mai bine.
Dacă nu petreceți suficient timp împreună, e logic sa va îndepărtați.

Eu nu prea cred în "te iubesc, dar ne vedem la pastele cailor".

| Hammurabi a răspuns:

Poate nu mai e de mult iubita ta, dar tu nu te-ai prins încă. laughing

| Lioana a răspuns:

Cand iubesti nu trebuie sa ceri sfaturi de la nimeni. Faci ce te îndeamnă inima. Daca te lasi condus de sfaturile prietenilor sau si mai rau, a unor straini necunoscuti, iti va parea rau. Ei nu stiu ce simti tu si majoritatea au tendința de a da sfaturi de despărțire atunci cand aud de o problema relațională.
Asa ca asculta-ti inima! Fa ce simti!

| CostinAlamariu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o ia fiecare pe drumul lui. E limpede ca lucrurile nu merg.

| Brizbriz a răspuns:

"nu am mai fost de cam 2-3 săptămâni"
suna a relatie de dragul de a avea pe cineva, nu ca tii in mod special la ea
si ca relatia nu prea merge
si ca te evita
SI CA TU o lasi sa te evite, deci nu prea te doare

si mai ales, ca ai reusit sa ii spui "fiecare pe drumul lui", lucru care nu se spune, NICIODATA, indiferent cat de multi nervi sunt si cate farfurii au fost aruncate in pereti, pentru ca e IREVOCABIL (celalalt partener o sa traga concluzia CORECTA ca relatia e doar de fatada)

deci, ce sfat vrei? ti-am rezumat care e situatia (din ce spui tu), lucru pe care oamenii, cand sunt bagati pana peste cap, le e cam greu sa il vada...

parerea mea e ca fiecare pe drumul lui...

| Latinmoon a răspuns:

Poate s-a saturat de tine si cauta tot felul de motive sa te tina la distanta, mai astepta o perioada dupa ea.
Incearca sa o cauti mai putin si vezi daca si ea iti scrie.
Daca ea nu are nici-un interes sa se apropie de tine, eu zic sa o lasi si sa mergi mai departe.

| Silviullet a răspuns:

De curiozitate, de unde esti?
Trebuie sa va vedeți sa discutati serios, si daca nu merge, sa o lasa-ti balta, viata e scurta, oamenii vin si pleacă.