| Denisse66 a întrebat:

Am o prietena care e sefa clasei si ne intelegem ok dar cand vine vorba de parat pe cineva din clasa care a facut o boacana ea le ia apararea si minte cu nerusinare chiar si in fata dirigintei noi am fost foarte bune prietene si nu numai cand parasc eu minte si minte si cand parasc unii colegi! Noi ne-am suparat, nu certat din cauza acestei probleme! Ea le tine dreptate chiar si la persoanele care le zice ca-i paraste dar dupa aceea se razgandeste! Si pentru toate acestea 70 la % o simpatizeaza! Ce sa fac? Ce credeti ca-i mai ok pentru mine!? Cel mai bun raspuns care ma ajuta primeste Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| Schweitzer a răspuns:

Din cate am inteles eu voi nu va intelegeti cand si pe cine sa parati. Cand parasti tu ea le ia apararea si tu te faci de ras. Sfatul meu e sa nu mai parati nici una si sa va luati apararea una alteia si unul altuia in clasa. Eu am terminat scoala dar noi asa eram. Daca vrei sa fii simpatizat trebuie sa tii cu colegii nu cu diriginta. Daca sunteti uniti toate vor merge struna. Noi am facut multe boacane si cand a venit chiar si directoarea am fost muti. Si am trecut cu bine. Asa ca, fi si tu de partea lor ia-le apararea si nu ii para.
Sper sa iti fie de ajutor.

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

In primul rand invata sa scrii in asa fel incat sa intelega lumea ce vrei si sa te poata ajuta cu adevarat.
Din cate am inteles, pe tine te deranjeaza ca le ia apararea colegilor tai? De ce te-ar deranja asta? Daca vei avea nevoie sa te protejeze odata?
Am impresia ca tu esti „paracioasa clasei" si ti-e ciuda ca nu iti merge... Pune-te tu in locul ei sa vezi cum e. Daca nu ma insel sunteti in clasa 5-a sau a 6-a, dar vei vedea ca in clasa trebuie sa va „acoperiti" unii pe altii tot timpul, si daca vei continua cu para vor ajunge toti colegii tai sa te urascawinking

| blackrain a răspuns:

Frate, sa mo*i tu ca intelegi ceva din ce ai scris! organizeaza-ti tata intrebarea, ca nu intelege nici einstain ce vrei sa spui... deci, daca vrei mai spune o data ce ai vrut sa zici, ca pe bune de am inteles- pana la urma, greu cu romana asta...

| mihaela2808 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea in particular sau cu diriginta, poti incerca si cu colegii de la tine din clasa.Filemeaza cu telefonul pe ascuns sau cu camera de filmat si dupa ce ea minte sau spune ce a facut ala sau ala si nu e adevarat arata-i dirigintei tale.

| Aniu a răspuns:

Si tie ce nu-ti convine straight face?

| Denisse66 explică:

Nu-mi covine atitudinea ei ca prietena si ca sefa clasei!~ Credeti ca ar fi ok sa mai vorbesc cu ea sau sa fim doar colege!?

| sabakunogaara a răspuns:

Nu ar trebui sa te gandesti doar la binele tau... ea va ajuta pe toti si mi se pare ok. Incearca sa nu mai fi geloasa...

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru sabakunogaara):

Gelozia este un sentiment. Poate vroiai sa spui invidia happy