| afrodita3333 a întrebat:

Am o prietena care vrea sa se transfere din liceu la altul(mult mai aproape de unde sta ea) pentru ca vrea sa se mute cu prietenul ei.Ea este de la tara si sta acum la niste rude, daca s-ra muta cu respetcivul baiat rudele la care sta nu ar mai vrea sa o tina in gazda petnru ca nu sunt de acord.Si mie mi se pare o idee prosta sa se transfere si sa se mute la respectivul pentru ca sigur ar ramane gravida(nu se protejeaza, nu e de acord cu asta) si nu ar mai termina liceu.Ea nu realizeaza acest lucru si nu stiu ce sa-i mai spun ca sa se trezeasca la realitatre.Voi ce ziceiti e bine sau nu ce vrea ea sa faca? Ea are 17 ani si baiatul are 26.

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e bine sa se mute la el mai ales ca nu se protejeaza momentan e minora nu se gandeste si la viitor ea crede ca e totul bine si frumos dar daca mai apare si un copil o sa fie greu va abandona scoala si e greu sa cresti copil de la 18-19 ani, cand va avea 25- 30 ce va mai face se va considera batrana? plus ca relatia cu iubitul ei va deveni tensionata, va eveni rutina si multe altele ar trebui sa nu se grabeasca, dar daca ast aeste alegerea ei te poti pune tu si ceilalti in cap ca degeaba, mai tarziu o sa-i para rau dar asa este viata! kiss

1 răspuns:
| NoSleep a răspuns:

E rau de tot incearca sa o convingi ca nu e bine...