| AnemonaP a întrebat:

Am o prietena pe nume Irina si ma intreaba de multe ori ce sa faca pentru ca s-a indragostit de un baiat ea este a5a iar el a7a de la ea din scoala. Dar nu vb cu el. Zice ca atunci cand il vede parca este in Rai sau ceva de genu si ma intreaba mereu iar eu nu stiu ce sa-i raspund ma ajutati voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai un cont pe TPU.ca-i spunem noi care-i sunt prioritatile, in viata.

6 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Pai in clasa 5a trebuie sa ai cam 12 ani nu prea este corect sa te indragostesti la varsta asta(maicasa inca ii mai spala chiloti)probabil are sange de rrom in vene, sa consulte un psiholog. succes

| OnWeed a răspuns:

Eu la ora actuala sunt a9-a si din experienta cu fostele colege stiu cum credeau ca orice baiat e marea lor dragoste, chiar daca ala era urat, prost. Eu zic sa incerce sa vorbeasca cu el, sa se bage in seama cu el dar sa nu se implice prea mult, la varsta aia multi/multe au senzatia ca sunt deja mari, maturi dar nu au idee cat se inseala.

Asta este parerea mea, sper sa te ajute.

| roccomato a răspuns:

La anisorii ei nu ar trebui sa o preocupe iubirea ca odata ce te indragostesti apar si problemele, nu cred ca are o varsta in care sa inceapa sa iubeasca, invato si spune-i ca are timp de iubit dar sa mai creasca un pic e un copil are o varsta prea frageda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa mai astepte un pic :-) Pana are cel putin 14 ani.Stiu cum e.Cand es t o greseala. Poate mai incolo o sa-si aduca aminte de copilarie si o sa regrete.Parerea mea...

| adamrazvan a răspuns:

Spune-i sa deschida televizorul si sa se uite la tom si jery sau macar la fox kids

| 0va_9916 a răspuns:

Clar oh go on... la 10-11 ani ea e indragostita straight face oh go on laughing