| Lovetolove a întrebat:

Am o problema..Am o mama tinerica sa zic asa. Si nu-i convine nimic. Mai ales cum ma imbrac. Daca iau un tricou prea decoltat, de ce il iau pe ala. daca iau unul prea in gat zice ca arat ca o baba infofolita. Avand in vedere ca nici ea nu-i chiar matura ma enerveaza rau ca-mi critica hainele. Nici macar pijamalele pe care le iau nu-i plac. Daca am ajuns intr-un asa stagiu...Ca de ce stau cu pijamalele alea? Sunt prea largi, sunt prea strimte pentru somn. Nu mai suport, imi vine sa-mi iau campiistraight face.

8 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si spune-i ca faceti parte din generatii diferite, chiar daca e tinerica cum spui. Mai spune-i si ca tu ai personalitatea ta, si ca degeaba te critica pentru ca tu oricum vei face cum vrei. tu.

| cool1 a răspuns:

Idem...Poti sa iti iei si tu cateva haine exact pe gustul ei iar la scoala te schimbi cu alea pe care le vrei(secretul e sa nu le vada). Stii ca mamele de acest gen(tinere)sunt asa fiindca ele nu sunt pregatite inca sa fie mame si uneori dorinta lor de protectie, lipsa de incredere sau ceva de genu'", le face sa fie neincrezatoare si sa se comporte asa.

| Tequila007 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui toate aceste lucruri. dar tu cati ani ai, si respectiv mama ta?

| Lovetolove explică (pentru Tequila007):

15, si ea face 37.

| Tequila007 a răspuns (pentru Lovetolove):

Mama ta e ok, dar presupun ca isi face griji pentru tine ca toti parintii, las o si nu o baga in seama, la mine mergelaughing

| Lovetolove explică (pentru Tequila007):

N-ai rezista. Certuri tot timpul, mai ales ca tata e plecat. Nu stii sa-mi spuna decat ca nu stie cu cine seman asa aroganta si plina de ironie si fitoasa. Just...

| Rockefeller a răspuns (pentru Lovetolove):

Incearca sa tii o discutie matura, si spune-i toate lucrurile care nu-ti convin pe un ton serios si putin suparat, poate te intelege

| Ilarionus a răspuns:

Spune-i tot ce simti prost ca tot iti crtica hainele.dar uneori poate are dreptate siea in tot ce spune.dar sa fim seriosi bce conteaza in ce pijama de imbraci ca doar nu te vede lumea si poate ajungeti la o intelecere