| valentin48 a întrebat:

Am o problema cu parintii mei nu ma lasa singur la strand si am 14 ani si stiu sa inot

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti merge cu un insotitor in care au baza sau vecin.

| darrio2007 a răspuns:

Si foarte bine fac ca nu te lasa.La cate tampenii se intampla in ziua de azi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici eu nu te as lasa la strand singur

| valentin48 explică (pentru suntserios):

Pai?

| suntserios a răspuns (pentru valentin48):

Pai ce? de ce nu te as lasa? degeaba stii tu sa inoti atat timp cat esti iresponsabil, iar la 14 ani sigur esti iresponsabil, poate tu poate prietenii tai

| ElenaSA a răspuns:

Vor sa te protejeze. Pana la urma sunt parinti. Incearca sa mergi cu o persoana in care parintii au incredere. Poate ai mai multe sanse sa-i convingi asa.

| valentin48 explică (pentru ElenaSA):

Eu vreau sa merg cu un prieten foarte bun care si ei il cunosc si strandu il stie si ei ca or mai fost cu mine

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Aici poti citi cateva idei interesante pe aceasta tema: http://www.jw.org/......e-in-mine/

Sper sa te ajute.

Cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Poate pentru ca isi fac griji ca in ziua de azi orice se poate intampla sau poate pana acum ai mers doar cu ei sau cu neamurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au innecat campioni nationali la innec si tu spui ca stii sa innoti? multa lume stie.cine nu stie nu intra in apa.si totusi oamenii se inneaca.ia ghiceste, cine?

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi. tu cu cine ai făcut gramatica la şcoală? că m-ai nenorocit cu NNNNNNNNNNNNN. dublul N e pentru cuvintele compuse care încep cu N, de exemplu Nor - compus = ÎnNorat, Înot nu e compus şi nici Înecat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Ba omul e gata gata sa se inece si pe tine te framanta dioi de n? sant un pic balbait, cccaarre e pproblemmma? si am tastatura mmiccca si degete cu arie mare de acoperire.mai dapte-n puii mei cu gramatichia ta si a altora, ca eu stiu scrie, voi trebuie sa invatati a ceti.

| valentin48 explică:

Eu vreau sa merg cu un prieten foarte bun care si ei il cunosc si strandu il stie ca or mai fost cu mine

| CoquineNoire a răspuns (pentru valentin48):

Le zici parintilor ca veti fi cuminti in apa, va dati doar la fund.