| SabinaTopor a întrebat:

Am o problema foarte mare!
Azi tocmai am facut ceva ce nu trebuia sa fac si nu pot tine asta in mine, dar trebuie laughing Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun. Deci am citit niste mesaje din telefonul cuiva si acum ma simt prost. Simt nevoia sa ii spun dar o sa intru in belele daca spun. trebuie sa tin in mine dar nu pot. Nu stiu ce sa fac crying Ajutati-ma va rog daca puteti! E urgent crying

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Depinde ce anume ai citit. Mai depinde apoi daca vrei sa vezi felul de a fi cu adevarat al acestei persoane. Daca la randul ei este onesta, va intelege gestul tau de a fi sincera si il va aprecia.
Daca este necalculata (fara empatie, fara consideratie, fara intelegere) probabil ca nu va putea trece peste...
Bine este sa spui adevarul, dar rau este sa dai ocazie cuiva a ramane suparat pe tine...
Depinde ce fel de persoana este.

13 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

In general sunt fel de fel de greşeli şi mici tensiuni care pun la încercare o relaţie de prietenie în timp. E nevoie să ţii mult la acea relaţie de prietenie pentru a avea răbdare, pentru a sacrifica orgoliul, pentru a acorda bunavointa…

Trebuie să te asiguri că partenerul de viaţă poate fi capabil să îţi fie şi prieten, şi un bun sfătuitor. Viaţa ne va pune în faţă atât de multe provocări încât e nevoie putem colabora permanent cu cei de lângă noi, sau, cei de lângă noi să fie capabili să colaboreze cu noi în momente critice în care vom fi nevoiţi să ne situăm.

| danay72 a răspuns:

E bine sa respecti intimitatea altora. Unele articole legat de cum sa fi un prieten bun poti gasi pe situl jw.org.Oricum,faptul ca suferi arata ca ai inteles cum trebuia procedat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o fantana parasita si tipa in ea secretele.dar ai grija ca tot s-ar putea ca ecoul sa se auda peste cativa ani.

| MiruD a răspuns:

Depinde ce ai aflat in mesajele alea. Probabil ceva grav, de te simt asa prost. Stai linistit, nu moare nimeni!winking

| manuel72 a răspuns:

Asta ca sa te inveti minte si sa nu mai cauti in telefoanele altora.

| IuseinLavinia a răspuns:

Spune-i mai bine, ca esti foarte curioasa si nu ai putut sa te abtii, dar incearca sa ii spui ca era deschis iar din greseala. ai intrat si ai aruncat si tu un ochi in acele mesaje. big grin

| GottaBeYou a răspuns:

Fa-ti un alt cont de TPU sau de socializare... si descarcate acolo.winking

| mariusika31 a răspuns:

Violare de, domiciliu laughing o sa iei intre 3 si 5 ani laughing

| KeepCalmBaby a răspuns (pentru mariusika31):

laughing Mor! laughing

| mariusika31 a răspuns (pentru KeepCalmBaby):

laughing

| CristinaCriss54321 a răspuns (pentru mariusika31):

Deci nu mai pot de ras big grinDD

| mariusika31 a răspuns (pentru CristinaCriss54321):

Hai ca merit si o funda pentru asta ca sa te iertam ca ai facut una ca asta happy

| JerryCo12 a răspuns:

Spune-i... si suporta consecintele.