| SorinaSory890 a întrebat:

Am o problemă la locul muncă, eu sunt căsătorită şi un coleg de muncă tot îmi face avansuri şi îmi zice că mă place. Eu nu sunt interesată de el pentru că am soţ şi îl iubesc, acel coleg nu înceteaza nici dupa ce soțul meu i-a zis sa ma lase în pace. Acel coleg chiar m-a pipait pe picior şi am uitat sa mentionez in intrebarea trecuta ca şi el are soţie.Ce pot face ca acel coleg sa ma lase pace? I-am zis sefei de la munca şi nu s-a facut nimic

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Omul este nebun.
Probabil chiar dacă I spui soției nu se va întâmpla nimic.
Va spune ca aberezi, ca tu îl hartuiesti.
Eu cred ca nu știi tu ce atitudine trebuie sa ai cu el.
Nici nu trebuie sa i spui nimic.
Și pana la urma, dacă nu ai dovezi și cum merge la politie, nu ai incotro decât sa schimbi jobul.
Și învață să te îmbraci și sa te machezi astfel încât sa fii drăguță dar nu vulnerabila.
De asemenea atitudinea contează.
Sa fii sociabila dar nu vulnerabila, iarăși.
Alta ar fi fost mai perversa și i ar fi acceptat o întâlnire și pus sa spună despre soția lui.
Soția lui asculta în direct aberațiile.
Ca tu faci echipa cu nevasta sa.
Și pa.
De i trece de hartuit femei.
P.S. Păcat ca soțul tău nu a știut cum sa pună problema.
Era mai simplu.
Poate trebuia sa l vadă mai des totuși sau o data și bine.
În fine s au dus bărbații de altădată.

5 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Mergi mai sus de sefa si denunta-l. Asta se numeste hartuire sexuala. Daca strangi dovezi te poti duce chiar la politie sa depui plangere

| Florian80 a răspuns:

Esti sigura ca tie nu ti face placere deloc?

| ___pCtu a răspuns:

Haha am citit comentariul doamnei Ioana. are dreptate, numai ca la dateul fake as mai sugera eu ceva. roaga l pe sotul tau daca e amabil sa vina si el sa l sperie oleaca, sa fie si violent daca e nevoie.))) da nu intr-un loc public.

| Welovetobeanonimaaa a răspuns:

Politie. Omul este nebun